18 Ապրիլի, 2014 00:00Օրերս ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանի հրամանով պահեստազորի մայոր Սամվել Արտեմի Աբրահամյանը հայ սպային վայել օրինակելի արարքի և ազնվության համար պարգևատրվել է «Գարեգին Նժդեհ» գերատեսչական մեդալով:
Սամվել Աբրահամյանը մարտի 7-ին ՀՀ ոստիկանության շենքի հարևանությամբ փողոցում գտել է ոստիկանության աշխատակցի ծառայողական վկայական, անցագիր, բանկային քարտեր և 220.000 ՀՀ դրամ: Անձնական նախաձեռնությամբ պարզելով դրամապանակի տիրոջ կոնտակտային տվյալները, Սամվել Աբրահամյանը կապ է հաստատել նրա հետ և վերադարձրել ամբողջ գտածոն:
Անշուշտ, պահեստազորի մայոր Սամվել Արտեմի Աբրահամյանը արժանի է բարձր գնահատանքի և նրա արարքը խոսում է առհասարակ հայ սպային հարիր օրինակելի վարքագծի և մարդկային բարձր որակների մասին:

18 April, 2014 00:00
Reserve Major Samvel Abrahamyan was awarded the "Garegin Nghdeh" departmental medal by the decree of the ARM Defence Minister Seyran Ohanyan, for the exemplary act as an Armenian officer and the illustration of honesty.
On March 7, Samvel Abrahamyan has found a service certificate of the police officer along with the passport, credit cards and money worth 220.000 AMD, in the street next to the police department building. After indentifying the contact information of the purse holder, Samvel Abrahamyan contacted the owner and returned the items back. Indeed, reserve Major Samvel Abrahamyan deserves high appreciation and his act of honesty speaks about the exemplary behaviour and high human qualities of the Armenian officers.