18 Ապրիլի, 2014 00:00Օրերս ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանի հրամանով պահեստազորի մայոր Սամվել Արտեմի Աբրահամյանը հայ սպային վայել օրինակելի արարքի և ազնվության համար պարգևատրվել է «Գարեգին Նժդեհ» գերատեսչական մեդալով:
Սամվել Աբրահամյանը մարտի 7-ին ՀՀ ոստիկանության շենքի հարևանությամբ փողոցում գտել է ոստիկանության աշխատակցի ծառայողական վկայական, անցագիր, բանկային քարտեր և 220.000 ՀՀ դրամ: Անձնական նախաձեռնությամբ պարզելով դրամապանակի տիրոջ կոնտակտային տվյալները, Սամվել Աբրահամյանը կապ է հաստատել նրա հետ և վերադարձրել ամբողջ գտածոն:
Անշուշտ, պահեստազորի մայոր Սամվել Արտեմի Աբրահամյանը արժանի է բարձր գնահատանքի և նրա արարքը խոսում է առհասարակ հայ սպային հարիր օրինակելի վարքագծի և մարդկային բարձր որակների մասին:

18 Апреля, 2014 00:00На днях приказом министра обороны РА Сейрана Оганяна майор запаса Самвел Артемьевич Абрамян за образцовый и достойный армянского офицера поступок и честность был награжден ведомственной медалью «Гарегин Нжде».
7-го марта на улице по соседству со зданием Полиции РА Самвел Абрамян нашел служебное удостоверение сотрудника Полиции, паспорт, банковские карточки и денежную сумму в 220.000 драмов РА. По личной инициативе выяснив контактные данные владельца бумажника, Самвел Абрамян установил с ним связь и полностью возвратил находку.
Несомненно, майор запаса Самвел Артемьевич Абрамян достоин высокой оценки и его поступок свидетельствует о достойном армянского офицера поведении вообще и высоких человеческих качествах.