26 Փետրվարի, 2014 00:00Ս.թ. փետրվարի 26-ին ՀՀ պաշտպանության նախարարի գլխավորած պատվիրակությունը մեկնել է Բելգիայի Թագավորություն` մասնակցելու փետրվարի 26-ից 27-ը Բրյուսելում` ՆԱՏՕ-ի կենտրոնակայանում կայանալիք Աֆղանստանում ընթացող ՆԱՏՕ-ի ղեկավարած առաքելությանը մասնակցող երկրների պաշտպանության նախարարների և Եվրոատլանտյան գործընկերության խորհրդի պաշտպանական կարողությունների զարգացման ու կիբերանվտանգության հարցերին նվիրված նիստերին:
Այցի շրջանակներում նախատեսված են ՀՀ պաշտպանության նախարարի առանձնազրույցները գործընկեր երկրների պաշտպանության նախարարների և ՆԱՏՕ-ի ռազմական ղեկավարության հետ:

26 February, 2014 00:00On February 26, delegation, led by the ARM Defence Minister Seyran Ohanyan, left for the Kingdom of Belgium to participate in the sessions of the defense ministers of the countries taking part in the NATO-led mission in Afghanistan, at NATO Headquarters in Brussels. Sessions will be also dedicated to the enhancement of defence capabilities and the cyber security issues of the Euro-Atlantic Partnership Council.
Within the frame of the visit, the ARM Defence Minister is also expected to hold private talks with his colleagues from partner countries, and the NATO military leadership.