26 Փետրվարի, 2014 00:00Ս.թ. փետրվարի 26-ին ՀՀ պաշտպանության նախարարի գլխավորած պատվիրակությունը մեկնել է Բելգիայի Թագավորություն` մասնակցելու փետրվարի 26-ից 27-ը Բրյուսելում` ՆԱՏՕ-ի կենտրոնակայանում կայանալիք Աֆղանստանում ընթացող ՆԱՏՕ-ի ղեկավարած առաքելությանը մասնակցող երկրների պաշտպանության նախարարների և Եվրոատլանտյան գործընկերության խորհրդի պաշտպանական կարողությունների զարգացման ու կիբերանվտանգության հարցերին նվիրված նիստերին:
Այցի շրջանակներում նախատեսված են ՀՀ պաշտպանության նախարարի առանձնազրույցները գործընկեր երկրների պաշտպանության նախարարների և ՆԱՏՕ-ի ռազմական ղեկավարության հետ:

26 Февраля, 2014 00:0026-го февраля с.г. возглавляемая министром обороны РА делегация отбыла в Королевство Бельгии для участия в намеченных на 26-27-ое февраля в штаб-квартире НАТО (г. Брюссель) заседании министров обороны стран, участвующих в миссии НАТО в Афганистане и заседании Совета евроатлантического партнерства, посвященном развитию оборонных возможностей и кибербезопасности.
В рамках визита предусмотрены отдельные встречи министра обороны Армении с министрами обороны стран-партнеров и военным руководством НАТО.