14 Փետրվարի, 2014 00:00Փետրվարի 13-ին ՀՀ պաշտպանության նախարարության վարչական համալիրում ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանի գլխավորությամբ անցկացվել է խորհրդակցություն, որին մասնակցել են ՀՀ ԶՈւ ԳՇ պետ, գեներալ-գնդապետ Յուրի Խաչատուրովը, ՀՀ պաշտպանության նախարարի և ՀՀ ԶՈՒ ԳՇ պետի տեղակալները, վարչությունների պետեր:
Խորհրդակցության ընթացքում քննարկվել են ՀՀ զինված ուժերի ծավալման, խմբավորումների ստեղծման, մարտական գործողությունների վարման, նոր սպառազինության ու տեխնիկայի բաշխման հարցերը, ինչպես նաև հեռահար միջոցների կիրառման խնդիրները: Քննարկումների մասնակիցները հատուկ ուշադրություն են դարձրել ինչպես պաշտպանական, այնպես էլ հակահարձակողական գործողությունների ընթացքում զորքերի կիրառման ձևերին և եղանակներին:

14 February, 2014 00:00On February 13 a consultation chaired by ARM Defence Minister Seyran Ohanyan was held at the administrative complex of the ARM MoD and was attended by Chief of General Staff of the Armenian Armed Forces Colonel-General Yuri Khachaturov, Deputies of the ARM Minister of Defence and Chief of General Staff of the ARM Armed Forces as well as Heads of several departments of the Ministry.
The consultation addressed issues of the Armenian Armed Forces mobilization, group formation, conduct of combat operations, distribution of latest armament and equipment and remote engagement means. Special attention was given to issues of both possible defensive or counter-offensive operations.