Զինված ուժերում իրականացվում են կանխարգելիչ և հակահամաճարակային միջոցառումներ
16 Մարտի, 2020 19:13Կորոնավիրուսային վարակի ներթափանցումը ՀՀ զինված ուժեր կանխելու նպատակով իրականացվում են կանխարգելիչ և հակահամաճարակային միջոցառումներ, այդ թվում՝ արգելված են բոլոր տեսակի արձակուրդներն ու ազատարձակումները, սահմանափակված են քաղաքացիների այցելությունները ՀՀ պաշտպանության նախարարության ենթակակառույցներ՝ ՀՀ ՊՆ վարչական համալիր, զորամասեր, ռազմաուսումնական և ռազմաբժշկական հաստատություններ (հոսպիտալներ):
Մի շարք փոփոխություններ են կատարվել նախապես մշակված ծրագրերում։ Ըստ այդմ` մարտական խնդիրներին չառնչվող պլանային, ոչ հրատապ դահլիճային միջոցառումները չեղարկվել են։
Զինծառայողներին վարակից զերծ պահելու համար ՀՀ պաշտպանության նախարարությունն ակտիվորեն համագործակցում է առողջապահության նախարարության և այլ պատկան մարմինների հետ, իրավիճակը լիովին վերահսկվում է:
Զինծառայողների հարազատներին հորդորում ենք իրենց զավակներին կապոցներ չուղարկել, պահպանել անվտանգության կանոնները, ըմբռնումով մոտենալ կիրառվող սահմանափակումներին:
ՀՀ զինված ուժերն ամբողջապես ապահովված են անհրաժեշտ ծավալի պարենով, հիգիենիայի պարագաներով և այլ միջոցներով:

Preventive and anti-epidemic measures are being implemented in the Armed Forces
16 March, 2020 19:13The preventive and anti-epidemic measures are being implemented to prevent the penetration of the coronavirus infection into the RA Armed Forces. All types of leave and vacation time are prohibited, the visits of the citizens to the substructures of the RA Ministry of Defense (the Administrative Complex of the RA Ministry of Defense, military units, military education and military-medical institutions (hospitals)) are restricted.
A number of changes was made to the pre-developed programs. Accordingly, non-urgent auditorium events not related to the combat issues were canceled.
In order to protect the servicemen from the infection, the Ministry of Defense of the Republic of Armenia actively cooperates with the Ministry of Health and other relevant bodies, the situation is fully monitored.
We urge the relatives of the servicemen not to send bundles, observe safety rules and understand the restrictions applied.
The Armed Forces of Armenia is fully provided with the necessary amount of food, hygiene supplies and other supplies.