Անցկացվել է հայ-ադրբեջանական սահմանագոտու հերթական դիտարկումը
23 Մայիսի, 2019 11:57Մայիսի 22-ին, ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցչի գրասենյակի կողմից, ՀՀ Տավուշի մարզում Բաղանիս գյուղի ուղղությամբ, անցկացվել է հայ-ադրբեջանական սահմանագոտու հերթական դիտարկումը:
Հայկական կողմից դիտարկումն իրականացրել են ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ դեսպան Անջեյ Կասպրչիկի դաշտային օգնականներ Գենադի Պետրիկան և Օգնեն Յովիչը: Դիտարկման ընթացքում կրակի դադարեցման ռեժիմի խախտումներ չեն արձանագրվել:
Սահմանային դիտարկման շրջանակում Տավուշի մարզպետարանում ԵԱՀԿ պաշտոնյաներին է ներկայացվել հայ-ադրբեջանական պետական սահմանին տիրող իրավիճակը, ադրբեջանական զինուժի կողմից հրադադարի ռեժիմի խախտման դեպքերի վիճակագրությունը:
Շնորհակալություն հայտնելով հայկական կողմին ներկայացված տվյալների համար` ԵԱՀԿ պաշտոնյաները նշել են, որ դրանք կներառեն իրենց զեկույցներում:

23 May, 2019 11:57The office of the Personal Representative of the OSCE Chairman-in-Office conducted on 22 May a regular monitoring of the Armenian-Azerbaijani border near Baghanis village in Tavush province.
From the Armenian side of the border the monitoring was conducted by Genady Petrika and Ognen Jovic, field assistants of OSCE Chairman-in-Office Personal Representative Andrzej Kasprzyk. No ceasefire violations were registered during the monitoring.
As part of the border inspection procedure, the OSCE officials were briefed on the state of the Armenian-Azerbaijani border and the statistics of ceasefire violations by the Azerbaijani armed forces.
The OSCE officials thanked for the information provided, adding that it would be included in their reports.