Շարունակվում է ՀՀ ԶՈՒ ղեկավար կազմի օպերատիվ հավաքը
26 Մարտի, 2019 12:23ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում անցկացվող օպերատիվ հավաքի շրջանակում մարտի 26-ին «ՀՀ զինված ուժերում առկա վիճակը և զարգացման ուղղությունները» թեմայով դասախոսությամբ հանդես եկել է ՀՀ ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-լեյտենանտ Արտակ Դավթյանը:
Դասախոսության ընթացքում մասնակիցներին ներկայացվել են վերջին շրջանում զինված ուժերում իրականացված և ընթացիկ աշխատանքները, մասնավորապես՝ զորքերի պատրաստության, մարտական հերթապահության արդյունքները, ուսումնամարտական խնդիրների կատարման արդյունավետության բարձրացմանն ուղղված ծրագրերը:
Գեներալ-լեյտենանտ Արտակ Դավթյանը նշել է, որ ՀՀ զինված ուժերի ղեկավարության ամենօրյա ուշադրության կենտրոնում են գտնվում բանակի՝ սպառազինության և ռազմական տեխնիկայի նոր միջոցներով համալրման, մարտական հերթապահության կրման պայմանների կատարելագործման աշխատանքները և փաստել, որ այս ուղղությամբ արձանագրվել են շոշափելի արդյունքներ:

26 March, 2019 12:23
On 26 March, Armed Forces Chief of General Staff Lt-Gen Artak Davtyan delivered a lecture entitled "The situation in the Armenian Armed Forces and Development Directions" at the Armed Forces leadership’s operative gathering under way at the Ministry of Defence.
The lecture dealt with the ongoing and completed activities in the Armed Forces, in particular, the projects aimed at training of troops, combat duty and the efficiency of carrying out combat tasks.
Lt-Gen Davtyan noted that the Armed Forces leadership pays daily attention to such issues as supplying the army with modern types of weapons and equipment as well as improving the conditions of combat duty. He said that tangible achievements have been recorded.