Ստեղծվել է աշխատանքային խումբ` պարտադիր ժամկետային զինծառայողներին ծանրոցներ ուղարկելու գործընթացը կանոնակարգելու համար
20 Հուլիսի, 2018 14:23ՀՀ պաշտպանության նախարարի հրամանով ՀՀ ՊՆ, ԶՈՒ և ԶՈՒ ԳՇ մի շարք վարչությունների աշխատակիցների ներգրավմամբ ստեղծվել է աշխատանքային խումբ` պարտադիր ժամկետային զինծառայողներին ծանրոցներ ուղարկելու, դրանց պարունակությունը ստուգելու, զորամասերում հասցեատերերին հանձման գործընթացը կանոնակարգելու, ինչպես նաև հասարակության շրջանում անհարկի շահարկումները բացառելու նպատակով: Աշխատանքային խումբը կանոնակարգելու է ՊՆ մարդու իրավունքների և բարեվարքության պետ` Ալեքսանդր Ավետիսյանը:
Աշխատանքային խմբի առաջարկները համաձայնեցվելու են պաշտպանության նախարարի տեղակալ Գ. Բալայանի հետ, որից հետո մշակվելու է համապատասխան կարգ և մինչև ս.թ սեպտեմբերի 30-ը ներկայացվելու է ՀՀ պաշտպանության նախարարի հաստատմանը:

Working group set up to regulate issues involving parcels sent to conscripts
20 July, 2018 14:23Under the defence minister's order, a working group comprising representatives of the Defence Ministry, Armed Forces and the General Staff departments, has been set up to deal with the issues regarding the parcels sent to conscripts, such as inspection of the parcels' contents, making sure they get to their addresses in military units. The group will also work to exclude undue speculations among the public over the issue. The working group will be led by Alexandr Avetisyan, the head of the Defence Ministry's Department of Human Rights and Good Conduct.
The working group's proposals are to be approved by Deputy Defence Minister G. Balayan, and then a relevant procedure will be developed by 30 September to be submitted to the defence minister's approval.