12 Հունիսի, 2018 16:57Հունիսի 12-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Ղազախստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Թեմուր Ուրազաևին և ՀՀ-ում ՂՀ-ի դեսպանության ռազմական կցորդ, գնդապետ Մուխտար Մայկեևին:
Թեմուր Ուրազաևը շնորհավորել է Դավիթ Տոնոյանին պաշտպանության նախարարի պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ՝ մաղթելով հաջողություններ պետական պատասխանատու գործունեության մեջ:
Հանդիպման ընթացքում ՀՀ պաշտպանության նախարարը կարևորել է հայ-ղազախական դաշնակցային հարաբերությունները և հավաստիացրել, որ դրանք այսուհետ ևս ընդլայնվելու և զարգանալու են` իրացնելով մի շարք ուղղություններում առկա մեծ ներուժը: Ընդգծվել է երկու երկրների համագործակցության կարևորությունը Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության և այլ միջազգային կազմակերպությունների շրջանակներում:
Կարծիքներ են փոխանակվել նաև միջազգային ու տարածաշրջանային անվտանգության խնդիրների և երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցերի շուրջ:

Министр обороны РА отметил важность армяно-казахских союзнических отношений
12 Июня, 2018 16:5712-го июня Министр обороны РА Давит Тоноян принял Чрезвычайного и полномочного посла Республики Казахстан в Республике Армения Тимура Уразаева и военного атташе при посольстве Республики Казахстан в Республике Армения полковника Мухтара Майкеева.
Тимур Уразаев поздравил Давита Тонояна с назначением на пост министра обороны, пожелав ему успехов в ответственной государственной деятельности.
В ходе встречи министр обороны РА придал важное значение армяно-казахским союзническим отношениям и заверил, что они и впредь будут расширяться и развиваться, реализуя имеющийся большой потенциал по ряду направлений. Была подчеркнута важность сотрудничества между двумя странами в рамках ОДКБ и других международных организаций.
Состоялся также обмен мнениями по проблемам международной и региональной безопасности и представляющим двусторонний интерес другим вопросам.