«Եռաբլուր» զինվորական պանթեոնում տնկվել է ավելի քան երկու հազար ծառ
4 Նոյեմբերի, 2017 14:51Մեկնարկել է «Եռաբլուր» զինվորական պանթեոնի տարածքի ծառապատման ծրագիրը, որի շրջանակում նախատեսվում է ծառատունկ իրականացնել ավելի քան 10 հեկտար տարածքի վրա։
ՀՀ պաշտպանության նախարարության և Էյ-Թի-Փի բարեգործական հիմնադրամի համագործակցության շրջանակում նոյեմբերի 4-ին, պանթեոնի տարածքում ավելի քան 2000 ծառ է տնկվել՝ ծառապատելով շուրջ 5 հեկտար տարածք։ Ծառատունկին մասնակցել են ՀՀ ՊՆ, ԶՈւ և ԶՈւ ԳՇ ղեկավար կազմը, զինվորականներ, ազատամարտիկներ, պետական այլ գերատեսչությունների, մասնավորապես՝ արտակարգ իրավիճակների նախարարության, ինչպես նաև հասարակական կազակերպությունների ներկայացուցիչներ, պատանի երկրապահներ և դպրոցականներ:

В военном пантеоне «Ераблур» посажено более двух тысяч деревьев
4 Ноября, 2017 14:51Стартовала программа посадки деревьев на территории военного пантеона «Ераблур», которая предусматривает посадку деревьев на более чем 10 гектарах.
В рамках сотрудничества между Министерством обороны Республики Армения и Благотворительным фондом “Armenian Tree Project” 4 ноября на территории Пантеона было посажено более 2000 деревьев, покрывающих около 5 гектаров территории.
В посадке деревьев участвовал руководящий состав МО, ВС и Генштаба ВС РА, военные, втераны Карабахской войны, представители других государственных ведомств, в частности, Министерства по чрезвычайным ситуациям, а также представители общественных организаций, юные «еркрапа» («защитники Родины») и учащиеся школ.