«Եռաբլուր» զինվորական պանթեոնում տնկվել է ավելի քան երկու հազար ծառ
4 Նոյեմբերի, 2017 14:51Մեկնարկել է «Եռաբլուր» զինվորական պանթեոնի տարածքի ծառապատման ծրագիրը, որի շրջանակում նախատեսվում է ծառատունկ իրականացնել ավելի քան 10 հեկտար տարածքի վրա։
ՀՀ պաշտպանության նախարարության և Էյ-Թի-Փի բարեգործական հիմնադրամի համագործակցության շրջանակում նոյեմբերի 4-ին, պանթեոնի տարածքում ավելի քան 2000 ծառ է տնկվել՝ ծառապատելով շուրջ 5 հեկտար տարածք։ Ծառատունկին մասնակցել են ՀՀ ՊՆ, ԶՈւ և ԶՈւ ԳՇ ղեկավար կազմը, զինվորականներ, ազատամարտիկներ, պետական այլ գերատեսչությունների, մասնավորապես՝ արտակարգ իրավիճակների նախարարության, ինչպես նաև հասարակական կազակերպությունների ներկայացուցիչներ, պատանի երկրապահներ և դպրոցականներ:

4 November, 2017 14:51
A tree planting project designed to plant trees on more than 10 hectares of land in the Yerablur Military Cemetery has been launched.
Under the project, carried out by the Armenian Ministry of Defence in cooperation with the ATP Charitable Foundation, more than 2000 trees were planted on November 4, covering about 5 hectares of the cemetery.
Top officials from the Ministry of Defence, Armed Forces and the General Staff as well servicemen, freedom fighters and representatives of other state agencies, including those of the Ministry of Emergency Situations, and of non-governmental organizations, young members of the Yerkrapah Union and schoolchildren participated in the tree planting event.