ՀՀ ՊՆ 2-րդ բանակային զորամիավորման ենթակա հրետանային ստորաբաժանումներն անցկացրել են ճամբարային հավաքներ
21 Հոկտեմբերի, 2016 18:29Զինված ուժերի 2016թ. ուսումնական տարվա պատրաստության պլանի համաձայն` ՀՀ ՊՆ 2-րդ բանակային զորամիավորման ենթակա զորամասերից մեկի հրետանային ստորաբաժանումները սեպտեմբերի 23-ից հոկտեմբերի 22-ն անցկացրել են ճամբարային հավաքներ:
Զորային հրաձգարանի ուսումնական մարտավարական դաշտում անցկացված մեկամսյա ճամբարային հավաքների նպատակն էր անձնակազմի մարտական պատրաստվածության և մարտավարական-մասնագիտական գիտելիքների ու գործնական հմտությունների զարգացումը:
Հավաքների շրջանակում անցկացված տեսական ու գործնական մարզումների, սպառազինության, ռազմական տեխնիկայի, անձնակազմի ստուգատեսների, ինչպես նաև գիշերային վարժանքների միջոցով բարձրացել է անձնակազմի դաշտային վարժվածության մակարդակը, ներդաշնակվել են հրետանային ստորաբաժանումների գործողությունները, ամրապնդվել են հրամանատարական կազմի մարտավարական-մասնագիտական ունակություններն ու կրակի կառավարման հմտությունները:

The artillery subdivisions of the 2nd Army Corps of the Ministry of Defense of the Republic of Armenia have carried out a training camp
21 October, 2016 18:29In accordance with the preparation plan of the 2016 educational year, the artillery subdivisions of one of the military bases subordinate to the the 2nd Army Corps of the Ministry of Defense of the Republic of Armenia carried out training camps from September 23rd to 22nd.
The month-long camp taking place at the training grounds had the purpose of enhancing the strategic-professional knowledge and practical skills of of the staff.
During the theoretical and practical lessons and exercises involving armaments, military equipment, supervision of the staff and nighttime training, the level of field preparedness of the staff was improved, the activities of different artillery subdivisions were coordinated, and the commanding staff's strategic-professional abilities and capabilities to govern artillery fire were reinforced.