Արայիկ Հարությունյանն ընդունել է ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանին
29 Օգոստոսի, 2020 14:52Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանն օգոստոսի 29-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանին:
Հանդիպմանը, որին մասնակցել են Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարար Ջալալ Հարությունյանը և ՀՀ ՊՆ ռազմական ոստիկանության պետ Աշոտ Զաքարյանը, քննարկվել են բանակաշինությանն առնչվող մի շարք հարցեր:
Երկուստեք կարևորվել է պաշտպանության ոլորտում Արցախի ու Հայաստանի փոխգործակցությունը՝ որպես տարածաշրջանում կայունության և խաղաղության պահպանման կարեւոր նախապայմաններից մեկը:

29 August, 2020 14:52On 29 August Artsakh Republic President Arayik Harutyunyan received Defense Minister of the Republic of Armenia Davit Tonoyan.
Issues related to army building were discussed during the meeting which was attended by the Artsakh Republic Defense Minister Jalal Harutyunyan and Chief of the RA MOD Military Police Ashot Zaqaryan.
Both sides considered important the cooperation of Artsakh and Armenia in the defense sphere, as a pivotal precondition for securing stability and peace in the region.