Անցկացվել է «Խաղաղության մարտիկ» մրցույթի առաջին փուլը
24 Օգոստոսի, 2020 17:59«Միջազգային բանակային խաղեր-2020» մրցաշարի շրջանակում Հայաստանի Հանրապետությունում անցկացվող «Խաղաղության մարտիկ» միջազգային մրցույթի մասնակիցները բացազատել են ազգային տաղավարներ, որտեղ ներկայացվել են մշակութային տարբեր ցուցանմուշներ, տվյալ երկրի խոհանոցին բնորոշ կերակրատեսակներ:
Նույն օրը սկսվել է մրցութային ծրագիրը և մասնակիցները մրցել են առաջին՝ գրական-գեղարվեստական «Տեր և տիկին» մրցաձևում: Հավաքական թիմերի ներկայացուցիչները ներկայացել են ազգային տարազներով, երաժշտական, պարային և ասմունքի տարբեր կատարումներով: Ժյուրիի գնահատականների համադրումից հետո կորոշվի տվյալ մրցափուլի հաղթողը:

The first stage of the “Warrior of the commonwealth” competition was held
24 August, 2020 17:59The participants of the “Warrior of the commonwealth” international competition being held in the Republic of Armenia within the framework of the “International Army Games 2020” tournament set up national pavilions, where various cultural exhibits and dishes typical of the given country’s cuisine were presented.
The competition program started on the same day, the participants competed in the first literary-artistic sport event “Mr. and Mrs.”. The representatives of the national teams had various music, dance and recitation performances in national costumes. The winner of the given round will be decided after comparing the jury’s ratings.