Անցկացվել է «Խաղաղության մարտիկ» մրցույթի առաջին փուլը
24 Օգոստոսի, 2020 17:59«Միջազգային բանակային խաղեր-2020» մրցաշարի շրջանակում Հայաստանի Հանրապետությունում անցկացվող «Խաղաղության մարտիկ» միջազգային մրցույթի մասնակիցները բացազատել են ազգային տաղավարներ, որտեղ ներկայացվել են մշակութային տարբեր ցուցանմուշներ, տվյալ երկրի խոհանոցին բնորոշ կերակրատեսակներ:
Նույն օրը սկսվել է մրցութային ծրագիրը և մասնակիցները մրցել են առաջին՝ գրական-գեղարվեստական «Տեր և տիկին» մրցաձևում: Հավաքական թիմերի ներկայացուցիչները ներկայացել են ազգային տարազներով, երաժշտական, պարային և ասմունքի տարբեր կատարումներով: Ժյուրիի գնահատականների համադրումից հետո կորոշվի տվյալ մրցափուլի հաղթողը:

Проведен первый этап конкурса “Воин мира”
24 Августа, 2020 17:59Участники международного конкурса “Воин мира”, который проводится в Республике Армения в рамках турнира “Армейские международные игры-2020”, развернули национальные павильоны, где были представлены разные культурные экспонаты и блюда, характерные для кухни данной страны.
В тот же день стартовала конкурсная программа и участники соревновались в первом литературно-художественном конкурсе “Кавалер (Сударыня)”. Представители сборных команд выступили в национальных костюмах, с различными музыкальными, танцевальными выступлениями и художественной декламацией. Победитель данного этапа конкурса будет определен после сопоставления оценок жюри.