Անցկացվել են հրամանատարական հավաքներ
15 Օգոստոսի, 2020 15:14Օգոստոսի 11-ից 13-ը ՀՀ ԶՈՒ և ՌԴ ԶՈՒ զորքերի (ուժերի) միացյալ խմբավորման հրամանատար, գեներալ-լեյտենանտ Տիգրան Փարվանյանի ղեկավարությամբ անցկացվել են ենթակա զորամասերի գումարտակների հրամանատարների և նրանց տեղակալների հավաքներ:
Մինչ հրամանատարական հավաքների մեկնարկն անցկացվել է պարգևատրման արարողություն: ՀՀ պաշտպանության նախարարի հրամանով մի շարք զինծառայողներ բարախիղճ ծառայության համար պարգևատրվել են գերատեսչական մեդալներով ու պատվոգրերով:
Հավաքների շրջանակում կազմակերպվել են դասախոսություններ, գործնական, ստուգողական և ցուցադրական պարապմունքներ:
Հրամանատարական հավաքների նպատակն էր սպայական կազմի տեսական գիտելիքների ու մեթոդական պատրաստության մակարդակի ամրապնդումը, ինչպես նաև զորքերի ծառայության կազմակերպման և մարտական պատրաստության գործընթացի պլանավորման ուղղությամբ նրանց գործնական ունակությունների կատարելագործումը:

Commanding gatherings were held
From August 11 to 13, the gatherings of the commanders of the battalions of the subordinate military units and their deputies were held under the leadership of Commander of the joint group of the troops (forces) of the RA Armed Forces and RF Armed Forces, Lieutenant General Tigran Parvanyan.
An awarding ceremony was held before the start of the commanding gatherings. By the order of the RA Minister of Defence, a number of servicemen were awarded with the departmental medals and diplomas for their conscientious service.
Within the framework of the gatherings, the lectures, practical and demonstration trainings were organized.
The aim of the commanding gatherings was to strengthen the officers’ level of theoretical knowledge and methodological readiness, as well as to improve their practical abilities to organize the service of the troops and plan the combat readiness process.