Անցկացվել են հրամանատարական հավաքներ
15 Օգոստոսի, 2020 15:14Օգոստոսի 11-ից 13-ը ՀՀ ԶՈՒ և ՌԴ ԶՈՒ զորքերի (ուժերի) միացյալ խմբավորման հրամանատար, գեներալ-լեյտենանտ Տիգրան Փարվանյանի ղեկավարությամբ անցկացվել են ենթակա զորամասերի գումարտակների հրամանատարների և նրանց տեղակալների հավաքներ:
Մինչ հրամանատարական հավաքների մեկնարկն անցկացվել է պարգևատրման արարողություն: ՀՀ պաշտպանության նախարարի հրամանով մի շարք զինծառայողներ բարախիղճ ծառայության համար պարգևատրվել են գերատեսչական մեդալներով ու պատվոգրերով:
Հավաքների շրջանակում կազմակերպվել են դասախոսություններ, գործնական, ստուգողական և ցուցադրական պարապմունքներ:
Հրամանատարական հավաքների նպատակն էր սպայական կազմի տեսական գիտելիքների ու մեթոդական պատրաստության մակարդակի ամրապնդումը, ինչպես նաև զորքերի ծառայության կազմակերպման և մարտական պատրաստության գործընթացի պլանավորման ուղղությամբ նրանց գործնական ունակությունների կատարելագործումը:

Проведены командные сборы
15 Августа, 2020 15:14С 11 по 13 августа под руководством командира Объединенной группировки войск (сил) ВС РФ и ВС РА, генерал-лейтенанта Тиграна Парваняна были проведены сборы командиров батальонов подчиненных воинских частей и их заместителей.
До начала командных сборов прошла церемония награждения. По приказу министра обороны РА ряд военнослужащих были награждены ведомственными медалями и грамотами за добросовестную службу.
В рамках сборов были организованы лекции, практические, контрольные и показательные занятия.
Целью конандых сборов было укрепление теоретических знаний и уровня методической подготовки офицерского состава, а также совершенствование их практических способностей по организации службы войск и планированию процесса боевой подготовки.