ՀՀ ՊՆ պարզաբանումը լրատվամիջոցներում հրապարակված բաց նամակի կապակցությամբ
Ապրիլի 3-ին մի շարք կայքեր հրապարակել են ՀՀ ԱՆ «Երևան-Կենտրոն» ՔԿՀ-ում կալանավորված, պահեստազորի գնդապետ Վահան Ավետիսյանի՝ զորատեսակների կիրառման առումով սահմանափակ կոմպետենտությամբ խիստ սուբյեկտիվ շեշտադրումներով բաց նամակը ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին։
ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը, ելնելով ընթացող նախաքննությանը չվնասելու հանգամանքից, ինչպես նաև հաշվի առնելով նամակի կասկածելի ծագումը, նպատակահարմար չի համարում մեկնաբանել վերոնշյալը։
Բացի այդ, առկա են Վ․ Ավետիսյանի առողջական խնդիրները մատնանշող փաստաթղթային անհերքելի հիմնավորումներ, որոնք ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը պատրաստ է հրապարկել նրա գրավոր համաձայնության դեպքում։

4 Апреля, 2020 16:143 апреля ряд интернет-сайтов опубликовали открытое письмо заключенного УИУ “Ереван-Центр” МЮ РА, полковника запаса Ваана Аветисяна, адресованное премьер-министру РА Николу Пашиняну, в котором содержартся субъективныые оценки использования родов войск.
Министерство обороны РА, исходя из того, что ведется следствие, а также учитывая сомнительное происхождение письма, не считает целесообразным комментировать вышеуказанное.
Кроме этого, имеются неоспоримые документальные основания, указывающие на проблемы со здоровьем В. Аветисяна, которые министерство обороны РА готово опубликовать в случае его письменного согласия.