26 Փետրվարի, 2020 13:59
Տարածաշրջանում, մասնավորապես՝ Իրանի Իսլամական Հանրապետությունում արձանագրված նոր կորոնավիրուսային հիվանդության դեպքերի հետ կապված, փետրվարի 25-ից ՀՀ ԶՈւ բոլոր զորամասերում արգելված են զինծառայողների ծնողների և հարազատների այցելությունները, պարտադիր ժամկետային զինծառայողների բոլոր տեսակի արձակուրդներն ու ազատ արձակումները, այդ թվում՝ վերականգնողական (բուժական) արձակուրդների տրամադրումը (բացառությամբ «Ես եմ» ծրագրով զինվորական ծառայություն անցնող զինծառայողների):
ՀՀ զինված ուժերում կանխարգելիչ միջոցառումները նպատակ ունեն կանխել կորոնավիրուսային հիվանդության ներթափանցումը զորամասեր, հնարավորինս ապահովագրել զինծառայողներին վարակվելուց և անհրաժեշտության դեպքում ճիշտ կազմակերպել հակահամաճարակային գործողությունները:
Հորդորում ենք բոլոր զինծառայողների հարազատներին զերծ մնալ զորամասեր այցերից, գիտակցաբար մոտենալ ձեռնարկվող միջոցառումներին, քանի որ դրանք բխում են հենց զինծառայողների շահերից:

26 Февраля, 2020 13:59В связи с зафиксированными случаями заболевания новым коронавирусом в регионе, в частности в Ислмаской Республике Иран, с 25 февраля во всех воинских частях ВС РА запрещены визиты родителей и родственников военнослужащих, все виды отпусков срочных военнослужащих, в том числе предоставление реабилитационного (лечебного) отпуска (за исключением военнослужащих, проходящих военную службу по программе “Это я”).
Профилактические меры в вооруженных силах РА направлены на предотвращение проникновения коронавируса в воинские части, по возможности застраховать военнослужащих от заражения и при необходимости правильно организовать противоэпидемические мероприятия.
Мы призываем родственников всех военнослужащих воздержаться от посещений в воинские части, сознательно подходить к принятым мерам, поскольку они исходят из интересов военнослужащих.