«Հիշողության ճանապարհ». Մեծ հայրենականի հերոսների հիշատակին նվիրված միջոցառում
25 Հունվարի, 2020 19:27Միջոցառմանը մասնակցել են ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը և Հայաստանում Ռուսաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինը:
Հարգանքի և խոհարհումի խոսքեր են հնչել Հայրենական մեծ պատերազմի զոհերի հիշատակին։ Ընդգծվել է Մեծ հաղթանակի կերտման գործում հայ ժողովրդի ներդրումը: Իր ելույթում ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանն անդրադարձել է Հայրենական մեծ պատերազմի հաղթանակի 75-ամյակի առթիվ նախատեսվող լայնածավալ միջոցառումներին՝ որպես միլիոնավոր զոհվածների համար համաժողովրդական հիշատակման, արդարության հաղթանակի և անսահման հպարտության խորհրդանիշ։
Միջոցառման ընթացքում ծաղկեպսակներ և ծաղիկներ են խոնարհվել Մեծ հայրենականի զոհերի հիշատակը հավերժացնող հուշարձանին։ Հնչեցվել է աղոթք ի հիշատակ զոհված հերոսների։
Հայրենական մեծ պատերազմում տարած հաղթանակի 75-ամյակին ընդառաջ անցկացվող «Հիշողության ճանապարհ» նախաձեռնության շրջանակում այս շաբաթ հողահատկացման միջոցառումներ են անցկացվել նաև Գյումիրում և Դիլիջանում։

“Дорога памяти”: мероприятие, посвященное памяти героев Великой отечественной
25 Января, 2020 19:27В мероприятии приняли участие министр обороны РА Давид Тоноян и чрезвычайный и полномочный посол России в Армении Сергей Копыркин.
Прозвучали слова уважения и поклонения в память жертвам Великой отечественной войны. Был подчеркнут вклад армянского народа в Великой победе. В своем выступлении Давид Тоноян коснулся запланированных крупномаштабных мероприятий в честь 75-летия победы в Великой отечественной войне как символ общенационального поминовения, победы справедливости и бесконечной гордости за миллионов жертв.
В ходе мероприятия были возложены венки и цветы к мемориальному памятнику жертв Великой отечественной войны. На этой неделе в рамках акции “Дорога памяти”, приуроченной к 75-летию победы в Великой отечественной войне, были проведены церемонии изъятия земли в Гюмри и Дилижане.