7 Դեկտեմբերի, 2019 18:38Դեկտեմբերի 7-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանն այցելել է ՊՆ կենտրոնական կլինիկական զինվորական հոսպիտալ:
Ռազմաբժշկական ոլորտի պատասխանատուները նախարարին զեկուցել են հոսպիտալի վերականգնողական բաժանմունքում բուժում ստացող ժամկետային զինծառայող Դավիթ Մելիքբեկյանի, լեյտենանտ Ռաֆայել Ազիզյանի և փոխգնդապետ Արա Մխիթարյանի առողջական վիճակի և ապաքինման ընթացքի վերաբերյալ:
Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը հանդիպել է նաև լեյտենանտ Ռաֆայել Ազիզյանի ծնողներին: Դավիթ Տոնոյանը հավաստել է, որ ձեռնարկվում են անհրաժեշտ բոլոր միջոցները սպայի ապաքինման և շարք վերադարձնելու համար:
Այցի ընթացքում պաշտպանության նախարարը շրջել է կենտրոնական կլինիկական զինվորական հոսպիտալի տարածքում, ծանոթացել անցկացվող լայնամասշտաբ շինարարական և վերանորոգման աշխատանքներին:

The Minister of Defence of the Republic of Armenia visited the military hospital
7 December, 2019 18:38On December 7, RA Minister of Defence David Tonoyan visited the Defence Ministry's Central Clinical Military Hospital.
Military medical officials reported to the Minister on the health condition and recovery of conscript David Melikbekyan, Lieutenant Rafael Azizyan and Lieutenant Colonel Ara Mkhitaryan, who are receiving treatment at the hospital's rehabilitation department.
The Defence Minister also met with the parents of Lieutenant Rafael Azizyan. Davit Tonoyan assured that all the necessary measures are taken for the recovery of the officer and the return of the officer.
During the visit, the Minister of Defence toured the territory of the Central Clinical Military Hospital, familiarized with the large-scale construction and renovation works underway.