20 Նոյեմբերի, 2019 15:51Նոյեմբերի 20-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանն ընդունել է ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ, դեսպան Անջեյ Կասպրշիկին:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել է ԼՂ հակամարտության կարգավորման ընթացքը, Արցախի ու Ադրբեջանի զինված ուժերի շփման գծում և հայ-ադրբեջանական պետական սահմանին տիրող իրավիճակը: Զրուցակիցները քննարկել են նաև հակամարտության կարգավորման գործընթացում հումանիտար բնույթ կրող գործողությունները, ընդգծել այդ ուղղությամբ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահության և Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի ջանքերի համադրման անհրաժեշտությունը:
Դավիթ Տոնոյանն ու Անջեյ Կասպրշիկը հերթական անգամ արձանագրել են շփման գծում և հայ-ադրբեջանական պետական սահմանին վստահության ամրապնդման մեխանիզմների ներդրման կարևորությունը:

The RA Minister of Defence received Andrzej Kasprzyk
20 November, 2019 15:51On November 20, RA Minister of Defence David Tonoyan received Personal Representative of the OSCE Chairman-in-Office, Ambassador Andrzej Kasprzyk.
During the meeting the parties discussed the process of settlement of the Nagorno Karabakh conflict, the contact line between the armed forces of Artsakh and Azerbaijan and the situation on the Armenian-Azerbaijani state bordeр. The parties also discussed the humanitarian activities in the conflict settlement process, emphasizing the need to coordinate the efforts of the OSCE Minsk Group and the International Committee of the Red Cross in this regard.
Davit Tonoyan and Andrzej Kasprzyk reiterated the importance of implementation of confidence-building mechanisms at the contact line and at the Armenian-Azerbaijani state border.