16 Մայիսի, 2019 15:54
Մայիսի 15-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանն այցելել է ՊՆ կենտրոնական կլինիկական զինվորական հոսպիտալ, հանդիպել բուժվող զինծառայողներին, հետաքրքրվել նրանց առողջական վիճակով։
Դավիթ Տոնոյանը տեսակցել է մայիսի 4-ին հակառակորդի կրակոցից հրազենային վիրավորում ստացած  ժամկետային զինծառայող Ագանիկ Զորոգլյանին: Զինծառայողն արդեն հաղորդակցվում է, և պաշտպանության նախարարին վստահեցրել է, որ ապաքինվելուց հետո շարունակելու է մարտական ծառայությունը։
Դավիթ Տոնոյանը հանդիպել է նաև ապրիլի 30-ին վիրավորում ստացած պայմանագրային զինծառայող Արգիշտի Սեփխանյանին, ում առողջական վիճակը ևս զգալիորեն բարելավված է:

15 мая министр обороны РА Давит Тоноян посетил Центральный клинический военный госпиталь министерства обороны, встретился с лечащимися военнослужащими, поинтересовался состоянием их здоровья.
Давид Тоноян навестил военнослужащего срочной службы Аганика Зорогляна, получившего огнестрельное ранение в результате выстрела противника 4 мая. Военнослужащий уже общается, и он заверил министра обороны, что после выздоровления продолжит боевую службу.
Давит Тоноян также встретился с военнослужащим контрактной службы Аргишти Сепханяном, который получил ранение 30 апреля, состояние здоровья которого также значительно улучшилось.