Դավիթ Տոնոյանն ընդունել է ՀՀ-ում ԱՄՆ նորանշանակ դեսպանին
11 Մարտի, 2019 17:21Պաշտպանության նախարարը շնորհավորել է Լին Թրեյսիին Հայաստանում ԱՄՆ դեսպանի պաշտոնն ստանձնելու կապակցությամբ և հաջողություններ մաղթել դիվանագիտական գործունեության ընթացքում: Դավիթ Տոնոյանը նշել է, որ վերջին 17 տարիներին պաշտպանության բնագավառում հայ-ամերիկյան համագործակցությունը մշտապես զարգացում է ապրել և վստահություն հայտնել, որ համագործակցության ընթացիկ նախագծերը կշարունակեն իրականացվել, կնախաձեռնվեն նոր նախագծեր:
Տիկին դեսպանն իր հերթին նշել է, որ ուրախ է հանդիպել ՀՀ պաշտպանության նախարարի հետ և քննարկել պաշտպանական բնագավառում երկկողմ համագործակցության զարգացման հնարավորությունները:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են նաև տարածաշրջանային անվտանգությանը, Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորման գործընթացին, ինչպես նաև Սիրիայում մարդասիրական առաքելությանն առնչվող հարցեր:

Davit Tonoyan receives US ambassador
Defence Minister Davit Tonoyan received on 11 March Mrs Lynne Trace, the newly appointed US ambassador to Armenia.
Minister Tonoyan congratulated Ambassador Trace on her appointment and wished her success in her mission. He noted that in the past 17 years, the Armenian-American cooperation in the defence sector has continuously evolved. He added he was confident the current projects will continue to be implemented and new projects will be launched. From her part, Ambassador Trace said she was happy to meet with the Armenian defence minister to discuss prospects of bilateral cooperation in the defence field, as well as regional security issues, the Nagorno Karabakh conflict settlement process and the humanitarian mission in Syria.