ՀՀ պաշտպանության նախարարն այցելել է հյուսիսարևելյան սահմանագոտի
26 Փետրվարի, 2019 19:40Մարզպետարանում կայացած խորհրդակցության ընթացքում քննարկվել են պաշտպանական գերատեսչության և տեղական ինքնակառավարման մարմինների փոխգործակցության, սահմանամերձ համայնքների խնդիրների լուծմանն առնչվող հարցեր:
ՀՀ պաշտպանության նախարարն այցելել է հյուսիսարևելյան սահմանագոտի, եղել մարտական հենակետերում, տեղում դիտարկել կատարված և ընթացիկ ինժեներական ու ամրաշինական, հենակետերի վերազինմանն ուղղված աշխատանքները, տվել համապատասխան հանձնարարականներ:
Դավիթ Տոնոյանը զրուցել է դիրքապահ զինծառայողների հետ, հետաքրքրվել նրանց պատրաստությամբ ու տրամադրությամբ` հավաստիացնելով, որ զինանձնակազմի սոցիալ-կենցաղային հարցերը ռազմաքաղաքական ղեկավարության ամենօրյա ուշադրության կենտրոնում են:
Աշխատանքային այցի շրջանակում պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը եղել է նաև հյուսիսարևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի վարժադաշտում, հետևել զինծառայողների մարտավարամասնագիտական պատրաստության գործնական պարապմունքներին, դիտարկել զորամասային ու զորանոցային պայմանները, զինծառայողների ճաշացանկը, համապատասխան ստորաբաժանումների ղեկավարների հետ քննարկել ծառայության կազմակերպմանն առնչվող մի շարք հարցեր:

Министр обороны РА посетил северо-восточную границу
Вопросы, связанные с взаимодействием между министерством обороны и органами местного самоуправления, а также решением проблем пограничных общин, обсуждались в ходе совещания в марзпетаране.
Министр обороны РА посетил северо-восточную границу, побывал на боевых позициях, осмотрел уже проделанные и текущие инженерные работы и по укреплению, работы по переоснащению позиций и дал соответствующие поручения.
Давид Тоноян побеседовал с военнослужащими, несущими службу на боевых позициях, поинтересовался их готовностью и настроением, заверив, что вопросы социально-бытового обеспечения военнослужащих находятся в центре ежедневного внимания военно-политического руководства страны.
В рамках рабочего визита глава оборонного ведомства также посетил практические занятия по тактико-специальной подготовке военнослужащих на плацу одной из в/ч, расположенных на северо-восточном направлении, ознакомился с условиями войсковой частьи и казарм, меню военнослужащих, обсудил вопросы с руководителями соответствующих подразделений ряд вопросов организации службы.