Զինված ուժերի ղեկավար կազմն այցելել է «Եռաբլուր» զինվորական պանթեոն
7 Հունվարի, 2019 15:56Հունվարի 7-ին ՀՀ պաշտպանության նախարարի պաշտոնակատար Դավիթ Տոնոյանը, ՀՀ ՊՆ, ԶՈՒ և ԶՈՒ ԳՇ ղեկավար կազմի ուղեկցությամբ, այցելել է «Եռաբլուր» զինվորական պանթեոն և հարգանքի տուրք մատուցել հայրենիքի պաշտպանության ընթացքում հերոսացած հայորդիների հիշատակին:
Այցելուները ծաղիկներ են խոնարհել Վազգեն Սարգսյանի, Անդրանիկ Օզանյանի շիրիմներին, անհայտ կորած ազատամարտիկների հուշակոթողին և զոհված ազատամարտիկների հիշատակը հավերժացնող հուշահամալիրին:
Զինված ուժերի հոգևոր առաջնորդ Վրթանես եպիսկոպոս Աբրահամյանի հանդիսապետությամբ անցկացվել է հոգեհանգստի կարգ:

Командный состав вооруженных сил посетил военный пантеон «Ераблур»
7 января исполняющий обязанности министра обороны РА Давит Тоноян в сопровождении руководства министерства обороны, вооруженных сил и Генштаба ВС РА посетил военный пантеон «Ераблур» и почтил память героев, пожертвовавших жизнью во имя защиты Отечества.
Посетители возложили цветы к могилам Вазгена Саргсяна, Андраника Озаняна, мемориалу погибших и пропавших без вести бойцов за свободу (азатамартиков).
Под руководством духовного предводителя вооруженных сил епископа Вртанеса Абрамяна была проведена поминальная служба.