10 Դեկտեմբերի, 2018 15:24Դեկտեմբերի 10-ին ՀՀ պաշտպանության նախարարի պաշտոնակատար Դավիթ Տոնոյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Ռուսաստանի Դաշնության արտակարգ և լիազոր դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինին` ՀՀ-ում ՌԴ դեսպանության ռազմական կցորդի` Հայաստանում ռազմադիվանագիտական առաքելության ավարտի և նոր ռազմական կցորդի նշանակման կապակցությամբ:
Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը շնորհակալություն է հայտնել գեներալ-մայոր Եվգենի Բուլավինցևին` պաշտոնավարման ընթացքում հայ-ռուսական ռազմական և ռազմատեխնիկական համագործակցության ամրապնդման ուղղությամբ իրականացրած ակտիվ և արդյունավետ աշխատանքի համար:
Դավիթ Տոնոյանը շնորհավորել է ՌԴ դեսպանության նորանշանակ ռազմական և ռազմաօդային կցորդ, գնդապետ Անդրեյ Գրիշչուկին, մաղթել հաջողություններ առաքելության ընթացքում:

Defence minister meets with Russian envoy
10 December, 2018 15:24Armenian Acting Defence Minister Davit Tonoyan received on 10 December Russia’s ambassador to Armenia, Sergey Kopirkin, as the embassy's military attaché ends his diplomatic mission in Armenia and a new one is appointed.
Minister Tonoyan thanked Maj. Gen. Yevgeni Bulavintsev for strengthening the Armenian-Russian military and military-technical cooperation during his term. He also congratulates the newly appointed Russian military attaché, Col. Andrey Grischuk, and wished him success in the mission.