10 Դեկտեմբերի, 2018 15:24Դեկտեմբերի 10-ին ՀՀ պաշտպանության նախարարի պաշտոնակատար Դավիթ Տոնոյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Ռուսաստանի Դաշնության արտակարգ և լիազոր դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինին` ՀՀ-ում ՌԴ դեսպանության ռազմական կցորդի` Հայաստանում ռազմադիվանագիտական առաքելության ավարտի և նոր ռազմական կցորդի նշանակման կապակցությամբ:
Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը շնորհակալություն է հայտնել գեներալ-մայոր Եվգենի Բուլավինցևին` պաշտոնավարման ընթացքում հայ-ռուսական ռազմական և ռազմատեխնիկական համագործակցության ամրապնդման ուղղությամբ իրականացրած ակտիվ և արդյունավետ աշխատանքի համար:
Դավիթ Տոնոյանը շնորհավորել է ՌԴ դեսպանության նորանշանակ ռազմական և ռազմաօդային կցորդ, գնդապետ Անդրեյ Գրիշչուկին, մաղթել հաջողություններ առաքելության ընթացքում:

10 Декабря, 2018 15:24
10 декабря исполняющий обязанности министра обороны РА Давит Тоноян принял Чрезвычайного и полномочного посла Российской Федерации в Республике Армения Сергея Копыркина по случаю завершения военно-дипломатической миссии в Армении военного атташе при посольстве и назначения нового военного атташе.
Глава оборонного ведомства поблагодарил генерал-майора Евгения Булавинцева за активную и эффективную работу в направлении укрепления армяно-российского военного и военно-технического сотрудничества.
Давит Тоноян поздравил новоназначенногое военного и военно-воздушного атташе при посольстве России в Армении полковника Андрея Грищука и пожелал успехов в его миссии.