18 Հուլիսի, 2018 20:43ՀՀ ՊՆ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանն հուլիսի 18-ին ընդունել է ՀՀ-ում Լեհաստանի գործերի ժամանակավոր հավատարմատար Մարեկ Ռեշուտային և ռազմական կցորդ, գնդապետ Քշիշտով Միկոլայեկին` վերջինիս ՀՀ-ում հավատարմագրման կապակցությամբ:
Պաշտպանության նախարարը շնորհավորել է նորանշանակ ռազմական կցորդին նշանակման կապակցությամբ և հաջողություններ մաղթել Հայաստանում առաքելության ընթացքում:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են պաշտպանության բնագավառում հայ-լեհական համագործակցության հեռանկարները: Հատկապես կարևորվել է ռազմատեխնիկական բնագավառում համագործակցությունը:

Defence minister meets with Polish diplomats
18 July, 2018 20:43Armenian Defence Minister David Tonoyan on 18 July received Polish Charge d 'Affaires in Armenia Marek Reszuta and Military Attaché, Lt. Col. Krzysztof Mikolaek on the occasion of the latter’s accreditation in the Republic of Armenia.
Minister Tonoyan congratulated the newly appointed military attaché on the appointment, wishing him success in his mission in Armenia.
During the meeting, the parties discussed the prospects of Armenian-Polish cooperation in the defence sector, highlighting the military-technical cooperation.