ՀՀ պաշտպանության նախարարի այցը N զորամաս
6 Հուլիսի, 2018 12:21Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը շնորհավորել է անձնակազմին Սահմանադրության օրվա կապակցությամբ և շնորհակալություն հայտնել բարեխիղճ ծառայության, առաջադրված ուսումնամարտական խնդիրներն ամենայն պատասխանատվությամբ ու գերազանց կատարելու համար: Դավիթ Տոնոյանը շեշտել է, որ սահմանադրական կայունության, խաղաղության պահպանման և պետականության ամրապնդման առաջին ու գլխավոր երաշխիքը հայոց բանակն է՝ մարտական պատրաստականության բարձր աստիճան ունեցող սպաներով ու զինվորներով:
Հաշվի առնելով առկա մարտահրավերներն ու ժամանակակից մարտ վարելու սկզբունքները, ինչպես նաև այն, որ հակառակորդի սանձարձակ գործողությունները կանխելու միակ գրավականը բանիմաց ու պատրաստված զինուժն է, պաշտպանության նախարարը զորամասի անձնակազմին հորդորել է այսուհետ ևս նույն ոգով ու նորարարական գաղափարներով շարունակել ֆիզիկական ու մարտական պատրաստության ամրապնդմանը, տարաբնույթ վարժանքերի միջոցով մարտավարամասնագիտական հմտությունների կատարերագործմանը միտված միջոցառումները:
Դավիթ Տոնոյանը պատասխանել է նաև զինծառայողներին հետաքրքրող հարցերին և վստահեցրել, որ նրանց սոցիալական և ծառայողական խնդիրները գտնվում են ինչպես պաշտպանական գերատեսչության, այնպես էլ երկրի ղեկավարության ամենօրյա ուշադրության կենտրոնում:

Defence Minister Davit Tonoyan visited on 5 July the Armed Forces Military Unit N.
He congratulated the unit's personnel on the Constitution Day, thanked them for their conscientious service and for carrying out their training and combat tasks with great responsibility and excellent performance. Tonoyan emphasized that the the Armenian Army that has well-trained officers and soldiers is the first guarantor of the constitutional stability, peace and strengthening of the statehood.
Given the existing challenges and the principles of modern combats, as well as the fact that the only guarantee for preventing the enemy's licentious actions are knowledgeable and well-trained armed forces, Minister Tonoyan urged the servicemen of the military unit to maintain their physical and combat training in the same spirit and innovative approaches, and enhance their skills.
Tonoyan also took questions from the servicemen, assuring them that their social and service problems are in the constant focus of the ministry and government.