ՀՀ պաշտպանության նախարարի այցը N զորամաս
6 Հուլիսի, 2018 12:21Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը շնորհավորել է անձնակազմին Սահմանադրության օրվա կապակցությամբ և շնորհակալություն հայտնել բարեխիղճ ծառայության, առաջադրված ուսումնամարտական խնդիրներն ամենայն պատասխանատվությամբ ու գերազանց կատարելու համար: Դավիթ Տոնոյանը շեշտել է, որ սահմանադրական կայունության, խաղաղության պահպանման և պետականության ամրապնդման առաջին ու գլխավոր երաշխիքը հայոց բանակն է՝ մարտական պատրաստականության բարձր աստիճան ունեցող սպաներով ու զինվորներով:
Հաշվի առնելով առկա մարտահրավերներն ու ժամանակակից մարտ վարելու սկզբունքները, ինչպես նաև այն, որ հակառակորդի սանձարձակ գործողությունները կանխելու միակ գրավականը բանիմաց ու պատրաստված զինուժն է, պաշտպանության նախարարը զորամասի անձնակազմին հորդորել է այսուհետ ևս նույն ոգով ու նորարարական գաղափարներով շարունակել ֆիզիկական ու մարտական պատրաստության ամրապնդմանը, տարաբնույթ վարժանքերի միջոցով մարտավարամասնագիտական հմտությունների կատարերագործմանը միտված միջոցառումները:
Դավիթ Տոնոյանը պատասխանել է նաև զինծառայողներին հետաքրքրող հարցերին և վստահեցրել, որ նրանց սոցիալական և ծառայողական խնդիրները գտնվում են ինչպես պաշտպանական գերատեսչության, այնպես էլ երկրի ղեկավարության ամենօրյա ուշադրության կենտրոնում:

Визит министра обороны Давита Тонояна по случаю Дня Конституции в N-скую войсковую часть
6 Июля, 2018 12:21Глава оборонного ведомства Давит Тоноян поздравил личный состав войсковой части по случаю Дня Конституции и поблагодарил за добросовестную службу, за отличное выполнение поставленных учебно-боевых задач и с наивысшей ответственностью. Министр Давит Тоноян подчеркнул, что главным гарантом конституционной стабильности, соблюдения мира и укрепления государственности является Армянская армия, в лице имеющих высокую степень подготовки офицеров и солдат.
Учитывая существующие вызовы и принципы ведения современного боя, а также то, что главным залогом пресечения наглых действий противника является знающая и подготовленная армия, министр призвал личный сосотав в/ч и впредь продолжать физическую и боевую подготовку с тем же духом и инновационными принципами, совершенствовать тактико-профессиональные навыки при помощи различных учений.
Давит Тоноян также ответил на интересующие военнослужащих вопросы и заверил, что их вопросы социального характера и связанные со службой находятся в центре каждодневного внимания как оборонного ведомства, так и руководства страны.