31 Մայիսի, 2018 17:32Մայիսի 31-ին ՀՀ ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-մայոր Արտակ Դավթյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Ռուսաստանի Դաշնության դեսպանության ռազմական և ռազմաօդային կցորդ, գեներալ-մայոր Եվգենի Բուլավինցևին:
Եվգենի Բուլավինցևը շնորհավորել է Արտակ Դավթյանին ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետի պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ, մաղթել հետագա հաջողություններ:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են երկկողմ ռազմական և ռազմատեխնիկական համագործակցության ընթացիկ խնդիրներն ու փոխգործակցության հետագա զարգացման ուղիները:

Начальник Генштаба ВС РА принял военного атташе при посольстве РФ в РА
31 Мая, 2018 17:3231 мая начальник Генерального штаба ВС РА генерал-майор Артак Давтян принял военного и военно-воздушного атташе при посольстве Российской Федерации в Республике Армения генерал-майора Евгения Булавинцева.
Евгений Булавинцев поздравил Артака Давтяна с назначением на должность начальника Генерального штаба ВС и пожелал ему дальнейших успехов.
В ходе встречи стороны обсудили текущие задачи двустороннего военного и военно-технического сотрудничества и пути дальнейшего развития взаимодействия.