Դավիթ Տոնոյանին է փոխանցվել ՀՀ պաշտպանության նախարարի ռազմադրոշը
12 Մայիսի, 2018 17:51Մայիսի 12-ին, ըստ ձևավորված ընթացակարգի, ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում տեղի է ունեցել պաշտպանության նախարարի պաշտոնի փոխանցման հանդիսավոր արարողությունը:
Պաշտպանության նախկին նախարար Վիգեն Սարգսյանը գերատեսչության նոր ղեկավար Դավիթ Տոնոյանին է հանձնել պաշտպանության նախարարի ռազմադրոշը:
ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում կայացած արարողությանը նախորդել է բազմաժամ բրիֆինգ, որի ժամանակ Վիգեն Սարգսյանը, ըստ ուղղությունների, խնդիրների և ծրագրերի, Դավիթ Տոնոյանին է ներկայացրել վերջին մեկուկես տարվա ընթացքում պաշտպանական գերատեսչության կատարած աշխատանքը:
Այնուհետև ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը և Վիգեն Սարգսյանը զինված ուժերի բարձրաստիճան սպայակազմի ուղեկցությամբ այցելել են «Եռաբլուր» զինվորական պանթեոն, հարգանքի տուրք մատուցել Հայաստանի ազգային հերոս Վազգեն Սարգսյանի, զորավար Անդրանիկ Օզանյանի և Հայրենիքի անկախության ու ազատության համար իրենց կյանքը զոհաբերած հայորդիների հիշատակին:

12 мая, в соответствии со сложившимся регламентом, в административном комплексе МО РА состоялась торжественная церемония передачи должности Министра обороны.
Бывший министр обороны Виген Саргсян вручил новому руководителю ведомства Давиту Тонояну Штандарт Министра обороны.
Церемонии в административном комплексе МО РА  предшествовал многочасовой брифинг, в ходе которого Виген Саргсян, по направлениям, целям и программам, представил Давиту Тонояну работу, проделанную за прошедшие полтора года.
Затем министр обороны Давид Тоноян и Виген Саргсян в сопровождении высшего офицерского состава вооруженных сил посетили военный пантеон «Ераблур», где воздали дань памяти Национального героя Армении Вазгена Саргсяна, полководца Андраника Озаняна и героев, которые отдали свою жизнь за свободу и независимость Родины.