Դավիթ Տոնոյանին է փոխանցվել ՀՀ պաշտպանության նախարարի ռազմադրոշը
12 Մայիսի, 2018 17:51Մայիսի 12-ին, ըստ ձևավորված ընթացակարգի, ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում տեղի է ունեցել պաշտպանության նախարարի պաշտոնի փոխանցման հանդիսավոր արարողությունը:
Պաշտպանության նախկին նախարար Վիգեն Սարգսյանը գերատեսչության նոր ղեկավար Դավիթ Տոնոյանին է հանձնել պաշտպանության նախարարի ռազմադրոշը:
ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում կայացած արարողությանը նախորդել է բազմաժամ բրիֆինգ, որի ժամանակ Վիգեն Սարգսյանը, ըստ ուղղությունների, խնդիրների և ծրագրերի, Դավիթ Տոնոյանին է ներկայացրել վերջին մեկուկես տարվա ընթացքում պաշտպանական գերատեսչության կատարած աշխատանքը:
Այնուհետև ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը և Վիգեն Սարգսյանը զինված ուժերի բարձրաստիճան սպայակազմի ուղեկցությամբ այցելել են «Եռաբլուր» զինվորական պանթեոն, հարգանքի տուրք մատուցել Հայաստանի ազգային հերոս Վազգեն Սարգսյանի, զորավար Անդրանիկ Օզանյանի և Հայրենիքի անկախության ու ազատության համար իրենց կյանքը զոհաբերած հայորդիների հիշատակին:

Under the established procedure, the solemn ceremony of inaugurating the new defence minister of Armenia was held at the Ministry of Defence on 12 May.
Former Defence Minister Vigen Sargsyan handed over the ministerial flag to the newly appointed minister, David Tonoyan.
Prior to the ceremony, Sargsyan briefed Tonoyan on the work done during the past year and a half, including the tasks, directions and programmes.
Following the handover ceremony, Defence Minister Davit Tonoyan and Vigen Sargsyan, accompanied by high-ranking officer of the Armed Forces, paid a visit to the Yerablur Military Cemetery to pay tribute to the memories of Armenian National Hero Vazgen Sargsyan, General Andranik Ozanian and those who had sacrificed their lives for the independence and freedom of the Homeland.