28 Ապրիլի, 2018 00:30
ՀՀ պաշտպանության նախարարության և Երևանի քաղաքապետարանի համատեղ նախաձեռնությամբ երևանաբնակ ժամկետային զինծառայողների շուրջ 1700 ծնողներ հերթական անգամ հնարավորություն են ստացել այցելելու սահմանամերձ զորամասերում ծառայող իրենց զավակներին:
Երևանի հիմնադրման 2800-ամյակին ընդառաջ` ծնողների ճանապարհումն այս անգամ կազմակերպվել է «Էրեբունի» պատմահնագիտական արգելոց-թանգարանի հարակից տարածքից` ապրիլի 27-ին:
Մինչ ավտոբուսների մեկնումը, ծնողներին բարի ճանապարհ են մաղթել պաշտպանության նախարարի պաշտոնակատար Վիգեն Սարգսյանը և Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը, զրուցել և հետաքրքրվել նրանց տրամադրվածությամբ և հուզող հարցերով:
Առանձնակի կարևորելով ծրագրի իրականացումը՝ պաշտպանության նախարարի պաշտոնակատար Վիգեն Սարգսյանը նկատել է, որ այն անչափ կարևոր է առաջին հերթին առաջնագծում ծառայող զինվորների համար, ովքեր ծնողների հետ հանդիպումից հետո ավելի վստահ են դառնում, հավելելով, որ նմանօրինակ նախաձեռնություններն օգնում են էապես ուժեղացնել հասարակության և բանակի կապը:

28 April, 2018 00:30
Under the joint initiative of the Ministry of Defence and the Yerevan Municipality, about 1,700 parents of soldiers, who are residents of Yerevan and now serving in border zones, have been given the opportunity to visit their children.
On the eve of the 2800th anniversary of Yerevan, this time, the gathering point for parents was organized at the vicinity of the Erebuni Museum on April 27.
Before the departure of the buses, acting Defence Minister Vigen Sargsyan and Yerevan Mayor Taron Margaryan wished the parents a safe trip, talked with them and inquired about their feelings and concerns.
Speaking about the importance of this initiative, acting Minister Sargsyan noted that it is first of all very important for those serving in the front lines as they gain more confidence after meeting with their parents. He added that such initiatives help to strengthen the bond between the society and the army.