Անցկացվել է միջգերատեսչական հանձնաժողովի հերթական նիստը
17 Մարտի, 2018 11:11Մարտի 17-ին ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում անցկացվել է մարտական գործողությունների մասնակիցների և երկրապահ կամավորականների կարգավիճակի հարցերով զբաղվող միջգերատեսչական հանձնաժողովի հերթական նիստը, որը վարել է հանձնաժողովի նախագահ, ՀՀ պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանը:
Նիստին մասնակցել են միջգերատեսչական հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ, Երկրապահ կամավորականների միության նախագահ Մանվել Գրիգորյանը, հանձնաժողովի կազմում ընդգրկված շահագրգիռ գերատեսչությունների ներկայացուցիչներ:
Միջգերատեսչական հանձնաժողովը քննարկել և հաստատել է հայրենիքի մի շարք պաշտպանների մարտական գործողությունների մասնակցի և երկրապահ կամավորականի կարգավիճակի շնորհման դիմումները:

Interdepartmental commission meeting held
17 March, 2018 11:11The interdepartmental commission dealing with the status of the participants of combat operations and Yerkrapah volunteers held its meeting at the Ministry of Defence on March 17. The meeting was chaired by the commission’s chairman, Armenian Defence Minister Vigen Sargsyan.
The meeting was attended by the commission’s vice chairman Manvel Grigoryan, the chairman of the Yerkrapah Volunteers Union, as well as representatives of the concerned departments included in the commission.
The commission reviewed and approved the applications from a number of homeland defenders to grant them a status of a participant of combat operations and Yerkrapah volunteer.