3 Նոյեմբերի, 2017 17:28
Ի կատարումն Հայ-ռուսական ռազմատեխնիկական համագործակցության միջկառավարական հանձնաժողովի 12-րդ նիստի արձանագրության` հոկտեմբերի 30-ից նոյեմբերի 3-ը աշխատանքային այցով Հայաստանի Հանրապետությունում էր Ռուսաստանի Դաշնության «Կորպորացիա Իրկուտ» ընկերության պատվիրակությունը:
Այցի ընթացքում պատվիրակության անդամները հանդիպել են ՀՀ պաշտպանության նախարարի տեղակալ-Ռազմարդյունաբերության պետական կոմիտեի նախագահ Դավիթ Փախչանյանի և ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետի տեղակալ, գեներալ-լեյտենանտ Ստեփան Գալստյանի գլխավորած խմբի հետ:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը կարևորել են հայ-ռուսական ռազմատեխնիկական համագործակցության միջկառավարական հանձնաժողովի 12-րդ նիստի արձանագրության դրույթների իրականացումը, ինչպես նաև բազմակողմանի համագործակցության զարգացումը ՀՀ պաշտպանության նախարարության և ՌԴ «Կորպորացիա Իրկուտ» ընկերության միջև:

3 Ноября, 2017 17:28
Во исполнение протокола 12-го заседания Армяно-российской межправительственной комиссии по военно-техническому сотрудничеству с 30 октября по 3 ноября в Армении находилась с рабочим визитом делегация российской компании «Корпорация Иркут».
В ходе визита члены делегации встретились с заместителем министра обороны-председателем Государственного военно-технического комитета Давитом Пахчаняном и возглавляемой заместителем начальника Генерального штаба ВС РА генерал-лейтенантом Степаном Галстяном группой.
В ходе встречи стороны отметили важность выполнения положений протокола 12-й заседания Армяно-российской межправительственной комиссии по военно-техническому сотрудничеству, а также развития многостороннего сотрудничества между Министерством обороны РА и компанией«Корпорация «Иркут» РФ.