ՀՀ ԶՈՒ ԳՇ պետը հանդիպել է ՀԱՊԿ միացյալ շտաբի պետի հետ
6 Հոկտեմբերի, 2017 17:03Հոկտեմբերի 6-ին կայացել է ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-լեյտենանտ Մովսես Հակոբյանի հանդիպումը ՀԱՊԿ միացյալ շտաբի պետ, գեներալ-գնդապետ Անատոլի Սիդորովի հետ:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Հայաստանի Հանրապետությունում հոկտեմբերի 5-ից 13-ն անցկացվող «Որոնում-2017» մարտավարամասնագիտական ու ՀՀ ԶՈՒ և ՌԴ ԶՈՒ զորքերի (ուժերի) միացյալ խմբավորման ուժերի մի մասի ու ՀԱՊԿ-ի օպերատիվ արձագանքման հավաքական ուժերի «Փոխգործակցություն-2017» համատեղ զորավարժությունների կազմակերպման հարցերի լայն շրջանակ:

Chief of Armenian Armed Forces General Staff meets with chief of CSTO Joint Staff
6 October, 2017 17:03Lt. Gen. Movses Hakobyan, the chief of the Armenian Armed Forces General Staff, met on October 6 with Col. Gen. Anatoly Sidorov, the chief of the CSTO Joint Staff.
The parties discussed the joint military exercises Search -2017 conducted in the Republic of Armenia from 5 to 13 October as well as a wide scope of issues related to organization of joint exercises Interaction -2017 to be carried out by the Armenian-Russian Joint Troops and the joint CSTO Collective Rapid Response Forces.