ՀՀ պաշտպանության նախարարը մասնակցել է ՀԱՊԿ անդամ պետությունների պաշտպանության նախարարների խորհրդի նիստին
13 Հունիսի, 2017 18:20ՀՀ պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանը հունիսի 13-ին Մինսկում մասնակցել է ՀԱՊԿ-ի անդամ պետությունների պաշտպանության նախարարների խորհրդի հերթական նիստին:
Նիստի ընթացքում քննարկվել են օրակարգում ընդգրկված 11 հարցեր, այդ թվում` Կազմակերպության անդամ պետությունների միջև ռազմատեխնիկական համագործակցության արդյունավետության բարձրացման, ՀԱՊԿ-ի անդամ պետությունների ներկայացուցիչների` արտաքին քաղաքականության, անվտանգության և պաշտպանության հարցերով խորհրդատվությունների անցկացման, ՀԱՊԿ-ի Հավաքական անվտանգության համակարգի ղեկավարման մարմինների, համակազմերի ուժերի և միջոցների համատեղ պատրաստության վերաբերյալ:
Նախանշվել են կազմակերպության ռազմական բաղադրիչի հետագա զարգացման ուղղությունները:
Նշված, ինչպես նաև նիստի ընթացքում քննարկված մի շարք այլ հարցերի առնչությամբ ստորագրվել են համապատասխան փաստաթղթեր:

The Minister of Defense of the Republic of Armenia has participated in a meeting of the Council of Ministers of Defense of the CIS member states
13 June, 2017 18:20On June 13th, Minister of Defense of the Republic of Armenia Vigen Sargsyan participated another meeting of the Council of Ministers of Defense of the CIS member states, taking place in Minsk.
Eleven issues were discussed during the meeting, including the efficiency of military technical cooperation between the member states, the conduct of consultations concerning foreign policy, security and defense related issues by representatives of CIS member states and the level of preparation of the commanding bodies of the CSTO Collective Security system and its supporting forces.