Անցկացվել է զինված ուժերի իրավաբանների երկօրյա հավաք
13 Հունվարի, 2017 18:44ՀՀ և ԼՂՀ զինված ուժերի փոխգործակցության շրջանակում հավաքին մասնակցել են նաև Պաշտպանության բանակի ներկայացուցիչները:
Ողջունելով հավաքի մասնակիցներին՝ ՀՀ պաշտպանության նախարարի տեղակալ Արա Նազարյանն ընդգծել է, որ հետևողական աշխատանքի արդյունքում տարեցտարի ակնհայտորեն բարձրանում է զորամասային օղակում ներգրավված իրավաբանների ծառայության որակը: Ըստ այդմ՝ նոր ուսումնական տարվա ընթացքում անհրաժեշտ է կրկնապատկել ջանքերը և անել ամենայն հնարավորը՝ նոր մարտահրավերներին ու զարգացումներին դիմագրավելու, առաջադրված խնդիրները պատշաճ կատարելու համար:
Հավաքի շրջանակում հաշվետվությունների, ինչպես նաև հարց ու պատասխանի միջոցով մատնանշվել են արձանագրված հաջողություններն ու բացթողումները, հստակեցվել են 2017 թ. անելիքները, որոնց առնչությամբ տրվել են համապատասխան հանձնարարականներ:
Երկօրյա հավաքի ավարտին զինված ուժերի անձնակազմի իրավական ուսուցման գործում ունեցած նշանակալի ներդրման, ծառայողական պարտականությունները բարեխղճորեն կատարելու համար մի շարք զորամասերի սպա-իրավաբաններ խրախուսվել են պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանի և պաշտպանության նախարարի տեղակալ Արա Նազարյանի հրամաններով:

A two-day gathering of military lawyers has taken place
13 January, 2017 18:44As part of the cooperation between the armed forces of the Republic of Armenia and the Nagorno-Karabakh Republic, representatives of the Defense Army also took part in the meeting.
Greeting the participants, Deputy Minister of Defense of the Republic of Armenia Ara Nazaryan highlighted the fact that as a result of consistent efforts, the quality of services offered by lawyers at military bases have significantly improved. Therefore, its is necessary to redouble efforts in the beginning of the new educational year and do everything possible, to withstand new challenges and developments, and carry out assigned tasks appropriately.
During the meeting, accomplishments and shortcomings were emphasized in reports and question-answer sessions, and the works to be carried out in 2017 were reaffirmed. Relevant assignments were thereafter handed out.
Several officer-lawyers were rewarded by Minister Vigen Sargsyan and Deputy Minister of Defense Ara Nazaryan for their contribution to legal education in the Armed Forces and for diligently carrying out their responsibilities.