ՀՀ պաշտպանության նախարարն ընդունել է Հունաստանի դեսպանին
26 Հոկտեմբերի, 2016 11:55Հոկտեմբերի 26-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանն ընդունել է ՀՀ-ում Հունաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան տիկին Նաֆսիկա Նենսի Էվա Վրայլային:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են պաշտպանական բնագավառում հայ-հունական երկկողմ համագործակցությանն առնչվող հարցեր: ՀՀ պաշտպանության նախարարը նշել է, որ Հունաստանը առաջին երկրներից է, ում հետ Հայաստանը սկսկել է միջազգային համագործակցությունը պաշտպանության և խաղաղապահության բնագավառում և այդ համագործակցությունն այժմ գտնվում է բարձր մակարդակի վրա: Տիկին դեսպանն իր հերթին տեղեկացրել է, որ համագործակցությունը փոխադարձ հետաքրքրություն է ներկայացնում և հունական կողմը պատրաստ է զարգացնել այն:

The Minister of Defense of the Republic of Armenia has received the Ambassador of the Greece
26 October, 2016 11:55On October 6th, Minister of Defense of the Republic of Armenia Vigen Sargsyan received the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Greece to the Republic of Armenia, Mrs. Nafsiki Eva Vlaylay.
Questions concerning bilateral defense cooperation between the two countries were discussed during the meeting. The Minister of Defense noted that Greece was one of the first countries with which Armenia cooperated in defense and peacekeeping, and that this cooperation currently stands at a high level. The Ambassador in turn informed the Minister that the cooperation presents mutual interests and that Greek side is prepared to develop it.