Ներկայացնում են զինծառայողները. Անցկացվել են ջոկերի և հաշվարկների հրամանատարների հավաքներ
8 Օգոստոսի, 2016 15:47ՀՀ զինված ուժերի 2016 թվականի ուսումնական պատրաստության պլանի համաձայն օգոստոսի 1-ից 5-ը ԶՈՒ երկրորդ բանակային կորպուսի ենթակայությամբ գործող զորամասերից մեկում անցկացվել են ջոկերի և հաշվարկների հրամանատարների հավաք-պարապմունքներ:
Հավաքի նպատակն էր տեսական և գործնական ստուգողական պարապմունքների միջոցով նպաստել սերժանտների` կրտսեր հրամանատարների մարտական պատրաստության նորմացույցներով նախատեսված տեսական և գործնական գիտելիքների, մասնագիտական ունակությունների ամրապնդմանն ու պատրաստության մակարդակի բարձրացմանը, գործնական հմտությունների կատարելագործմանը, համատեղ խնդիրներ լուծելու կարողությունների զարգացմանը:

8 August, 2016 15:47In accordance with the 2016 educational plan of the Armed Forces of the Republic of Armenia, meetings and training sessions between squad commanders have taken place between the 1st and 5th of August, at one of the military bases under the jurisdiction of the second army corps.
The aim of the meetings was to encourage the development of theoretical and practical knowledge, the strengthening of specialized skills and level of preparedness, the development of practical skills, and the development of the ability to solve problems in unison in sergeants, and junior commanders.