Վ. Սարգսյանի անվան ռազմական համալսարանում կայացել է շրջանավարտների ծառայության վայրերի ընտրության վիճակահանությունը
20 Հուլիսի, 2016 16:25Հուլիսի 20-ին ՀՀ ՊՆ Վազգեն Սարգսյանի անվան ռազմական համալսարանում ՀՀ Պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Դավիթ Տոնոյանը մասնակցել է 2016 թ. շրջանավարտների համար ծառայության վայրերի ընտրության վիճակահանությանը:
Ընդունված կարգի համաձայն կուրսանտները վիճակահանության միջոցով ընտրել են այն զորամասերը, որտեղ պետք է շարունակեն իրենց ծառայությունը: Արտոնություններ ունեցող մի շարք շրջանավարտներ էլ հնարավորություն են ստացել հետագա ծառայության վայրերն ընտրել առանց վիճակահանության: Նրանցից շատերը որոշում են կայացրել, հետագա ծառայությունը շարունակել այնպիսի զորամասերում, որոնք ներգրավված են մարտական հերթապահություններում: Ի դեպ, այս տարի ռազմական համալսարանն ավարտողների կազմում կա 5 աղջիկ սպա: Աղջիկներից երկուսը նույնպես իրենց ապագա ծառայությունը շարունակելու են մարտական հերթապահություն իրականացնող զորամասերում:

A Lottery for Place of Service for graduates of V. Sargsyan Academy has Taken Place
20 July, 2016 16:25On July 20th, First Deputy Minister of Defense Davit Tonoyan has taken part in the lottery for place of service for graduates of V. Sargsyan Military Academy.
As per regulation, students chose the bases where they will continue their service through a ballot. Several servicemen who received exceptions as a result of excellent service were given the opportunity to choose their place of service. Many of them chose to service in bases that are involved in combat duty. In fact, there are 5 girls in the graduating class this year, two of whom will continue their service in military bases that conduct combat duty.