11 Մայիսի, 2016 09:04Մայիսի 10-ի լույս 11-ի գիշերը հայ-ադրբեջանական պետական սահմանագոտու հյուսիսարևելյան հատվածում ադրբեջանական կողմը կրկին տարբեր տրամաչափի հրաձգային և դիպուկահար զինատեսակներից անկանոն բնույթի կրակահերթեր արձակել հայ դիրքապահների ուղղությամբ:
ԼՂՀ ՊԲ-ից ստացված օպերատիվ տեղեկատվության համաձայն` անցած գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում ևս օպերատիվ իրադրությունը մնացել է նույնը: Հակառակորդը շարունակել է տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, 60 և 82 մմ ականանետերից ու ձեռքի հակատանկային նռնականետից խախտել կրակի դադարեցման պայմանավորվածությունը:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը տիրապետում են օպերատիվ իրադրությանը և շարունակում վստահորեն իրականացնել առաջադրված մարտական խնդիրը:

On the night of May 10th and 11th, the adversary continued to fire intermittently at Armenian border patrol situated along the northeast portion of the Armenia-Azerbaijan border, using assault rifles and sniper rifles of various calibers.
According to the situational report received from the NKR Defence Army, the situation of the line of contact between NKR and Azerbaijani forces remains unchanged. The adversary has violated the ceasefire agreement using rifles of various calibers, 60mm and 82mm mortars, and grenade launchers.
The DA frontline subdivisions remain in full control of the operative situation and continue to confidently implement their combat duties.