Սեյրան Օհանյանը հանդիպում է ունեցել Հոսեին Դեհղանի հետ
27 Ապրիլի, 2016 11:24Ապրիլի 27-ին Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը Մոսկվայում անցկացվող անվտանգության հարցերով ամենամյա միջազգային համաժողովի ընթացքում հանդիպում է ունեցել Իրանի Իսլամական Հանրապետության պաշտպանության և զինված ուժերի աջակցման նախարար Հոսեին Դեհղանի հետ:
Կողմերը մտահոգություն են հայտնել արցախա-ադրբեջանական ուժերի շփման գծում իրավիճակի սրման կապակցությամբ և կարևորել լարվածության թուլացման ու փոխվստահության մթնոլորտի հաստատման անհրաժեշտությունը:
Ի հավելումն դրա, երկուստեք նշվել է, որ ապրիլյան քառօրյա պատերազմի արդյունքները ևս մեկ անգամ ապացուցեցին արցախյան հակամարտության ռազմական լուծման անհնարինությունը:
Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է եղել նաև երկու երկրների պաշտպանական գերատեսչությունների միջև համագործակցության առկա վիճակին ու հետագա զարգացման հեռանկարներին առնչվող հարցերին:

27 April, 2016 11:24On April 27th, Minister of Defence of the Republic of Armenia Seyran Ohanyan held a meeting with the Minister of Defence and Armed Forces Assistance of the Islamic Republic of Iran Hossein Dehghani, during the annual international council on security issues taking place in Moscow.
Both sides expressed concerns regarding tensions along the Artsakh-Azerbaijan line of contact, and placed importance in the reduction of tensions and the need to establish a level of trust.
In addition, both sides noted that the results of the four day war in April further prove that the Artsakh issue cannot be solved militarily.
During the meeting, references were also made to the current level of cooperation between the two nations, as well as issues concerning development of future cooperation.