26 Դեկտեմբերի, 2015 18:32
Դեկտեմբերի 26-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը Վանաձորում մասնակցել է սպաների ու նրանց ընտանիքների համար նախատեսված ծառայողական բնակարանների հանձնման հանդիսավոր արարողությանը, որին ներկա են եղել նաև տեղական ինքնակառավարման մարմինների ներկայացուցիչներ, այլ բարձրաստիճան զինվորականներ:
Սեյրան Օհանյանը, շնորհավորելով սպաներին և նրանց ընտանիքների անդամներին բնակարանամուտի կապակցությամբ, նշել է, որ զինծառայողների բնակարանային պայմանների բարելավումն ու սոցիալ-կենցաղային հարցերը մշտապես գտնվում են հանրապետության և ԶՈՒ ղեկավարության ուշադրության կենտրոնում և արվում  է հնարավորը ամենը, որպեսզի զինծառայողները, իրենց թիկունքում զգալով պետական հոգածությունը և զերծ մնալով կենցաղային խնդիրներից, բարեխղճորեն կատարեն ծառայողական պարտականությունները:
Գուգարաց թեմի առաջնորդ Սեպուհ արքեպիսկոպոս Չուլջյանը անցկացրեց բնակելի շենքի տնօրհնեքի արարողությունը:
Խորհրդանշական կարմիր ժապավենի հատման հանդիսավոր արարողությունը Սեյրան Օհանյանը  իրականացրեց բնակարանամուտը տոնող  սպաների երեխաների հետ միասին:
Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը, օգտվելով ընձեռված հնարավորությունից, սպաներին և նրանց ընտանիքի անդամներին շնորհավորեց գալիք Ամանորի և Սուրբ ծննդյան տոների կապակցությամբ, մաղթեց արգասաբեր և հայրենանվեր գործունեությամբ բեղուն տարի:

Officers will celebrate New Year’s Eve in their new apartments
On December 26th, RA Defence Minister Seyran Ohanyan took part in the ceremony dedicated to the opening of the apartment building intended for officers, and their family members, living in Vanadzor, which was also attended by representatives of local self-government bodies and other high-ranking militaries.
Seyran Ohanyan extended housewarming wishes to the officers and their family members, noted that the improvement of their living conditions and social issues are at the heart of the Republic’s and AF leadership’s attention, and that all measures are taken to ensure the welfare of servicemen, in order for them to properly carry out their duties.
The building was blessed by Archbishop Chuljyan.
The ribbon cutting ceremony was carried out by Seyran Ohanyan along with the children of the officers.
The Minister of Defence also took the opportunity to congratulate everyone on the occasion of New Year and Christmas, whilst wishing them a fruitful and productive year.