28 Հուլիսի, 2020 17:19
Հուլիսի 28-ին ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-լեյտենանտ Օնիկ Գասպարյանն ընդունել է ՀՀ-ում ԱՄՆ արտակարգ և լիազոր դեսպան Լին Թրեյսիին և դեսպանության ռազմական կցորդ, գնդապետ Սքոթ Մաքսվելին:
Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է կատարվել պաշտպանության ոլորտում հայ-ամերիկյան երկկողմ համագործակցությանն առնչվող հարցերին և իրականացված միջոցառումներին, ինչպես նաև հայ-ադրբեջանական սահմանին հուլիսի 12-ից արձանագրված լարվածության աճին և սահմանագոտում ներկայիս իրավիճակին։
Կողմերը քննարկել են նաև համագործակցության հետագա ծրագրերն ու նախանշել փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցեր:

The Chief of the General Staff of the RA Armed Forces received the US Ambassador
28 July, 2020 17:19On July 28, Chief of the General Staff of the Armed Forces of the Republic of Armenia, Lieutenant General Onik Gasparyan received Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the United States of America to the Republic of Armenia Lynne Tracy and Military Attaché of the Embassy, Colonel Scott Maxwell.
During the meeting, the sides touched upon the issues related to the Armenian-American bilateral cooperation in the defence sector, measures taken, as well as the increase of tension registered on the Armenian-Azerbaijani border since July 12, current situation on the border zone.
The sides also discussed the further cooperation programs and outlined other issues of mutual interest.