3 Հուլիսի, 2020 15:59Դավիթ Տոնոյանը բարձր է գնահատել համավարակի պայմաններում առողջ զորակոչի ապահովման նպատակով հիմնադրամի կողմից ցուցաբերված աջակցությունը և ընդգծել, որ «Թովմասյան» հիմնադրամի տրամադրած նմուշառման պարագաների շնորհիվ հակահամաճարակային միջոցառումները զինված ուժերում կիրականացվեն առավել արդյունավետ։ Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը շնորհակալություն է հայտնել նաև «Թովմասյան» բարեգործական հիմնադրամի կողմից կազմակերպված համահայկական առցանց համերգի մասնակիցներին և հույս հայտնել, որ համագործակցությունը հիմնադրամի հետ շարունակական է լինելու։
«Թովմասյան» բարեգործական հիմնադրամն այսօր՝ հուլիսի 3-ին նմուշառման պարագաների հերթական խմբաքանակն է նվիրաբերել ՀՀ զինված ուժերին։ «Թովմասյան» հիմնադրամը պաշտպանության նախարարությանն արդեն տրամադրել է 10. 000 COVID-19-ի թեստ։ «Միասին մենք կարող ենք» միջոցառման հավաքագրված հասույթից ավելի քան 25.200.000 դրամ տրամադրվել է դրանց ձեռքբերման համար։
Նմուշառման համար անհրաժեշտ բժկական բոլոր պարագաները փոխանցվել են ԶՈՒ ռազմաբժշկական վարչությանը, ինչը բավարար է ամառային զորակոչին ենթակա զինակոչիկների կրկնակի թեստավորման համար։
«Թովմասյան» բարեգործական հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի նախագահ Արտակ Թովմասյանն ընդգծել է, որ այս առաքելությամբ իրենք նպատակ ունեն օժանդակել վարակի տարածման կանխարգելումը զորակոչիկների շրջանում:

The next batch of tests for COVID-19 was donated to the RA Armed Forces
On July 3, Minister of Defence of Armenia David Tonoyan received a delegation of the “Tovmasyan” charitable foundation led by Chairman of the board of trustees of the foundation Artak Tovmasyan.
David Tonoyan highly appreciated the support provided by the foundation for ensuring a healthy conscription in the pandemic conditions and emphasized that due to the tests provided by the “Tovmasyan” foundation the anti-epidemic measures will be carried out more effectively in the Armed Forces. The Minister of Defence also thanked the participants of the pan-Armenian online concert organized by the “Tovmasyan” charitable foundation and expressed hope that the cooperation with the foundation will be ongoing.
On July 3, the “Tovmasyan” charitable foundation donated another batch of tests to the RA Armed Forces. The “Tovmasyan” foundation has already provided 10.000 tests for COVID-19 to the Ministry of Defence. More than 25.200.000 drams have been allocated from the proceeds of the “Together we can” event to purchase the tests.
All the medical supplies required for testing have been transferred to the Military Medical Department of the Armed Forces which are sufficient for double testing of the conscripts to be drafted in summer.
Chairman of the board of trustees of the “Tovmasyan” charitable foundation Artak Tovmasyan stressed that with this mission they aim to support the prevention of the spread of the coronavirus among the conscripts.