3 Հուլիսի, 2020 15:59Դավիթ Տոնոյանը բարձր է գնահատել համավարակի պայմաններում առողջ զորակոչի ապահովման նպատակով հիմնադրամի կողմից ցուցաբերված աջակցությունը և ընդգծել, որ «Թովմասյան» հիմնադրամի տրամադրած նմուշառման պարագաների շնորհիվ հակահամաճարակային միջոցառումները զինված ուժերում կիրականացվեն առավել արդյունավետ։ Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը շնորհակալություն է հայտնել նաև «Թովմասյան» բարեգործական հիմնադրամի կողմից կազմակերպված համահայկական առցանց համերգի մասնակիցներին և հույս հայտնել, որ համագործակցությունը հիմնադրամի հետ շարունակական է լինելու։
«Թովմասյան» բարեգործական հիմնադրամն այսօր՝ հուլիսի 3-ին նմուշառման պարագաների հերթական խմբաքանակն է նվիրաբերել ՀՀ զինված ուժերին։ «Թովմասյան» հիմնադրամը պաշտպանության նախարարությանն արդեն տրամադրել է 10. 000 COVID-19-ի թեստ։ «Միասին մենք կարող ենք» միջոցառման հավաքագրված հասույթից ավելի քան 25.200.000 դրամ տրամադրվել է դրանց ձեռքբերման համար։
Նմուշառման համար անհրաժեշտ բժկական բոլոր պարագաները փոխանցվել են ԶՈՒ ռազմաբժշկական վարչությանը, ինչը բավարար է ամառային զորակոչին ենթակա զինակոչիկների կրկնակի թեստավորման համար։
«Թովմասյան» բարեգործական հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի նախագահ Արտակ Թովմասյանն ընդգծել է, որ այս առաքելությամբ իրենք նպատակ ունեն օժանդակել վարակի տարածման կանխարգելումը զորակոչիկների շրջանում:

Очередная партия средств для отбора проб была передана вооруженным силам РА
3 июля министр обороны РА Давид Тоноян принял делегацию благотворительного фонда “Товмасян” во главе с председателем попечительского совета фонда Артаком Товмасяном.
Давид Тоноян высоко оценил поддержку, оказываемую фондом для обеспечения здорового призыва в условиях эпидемии, и подчеркнул, что благодаря средствам для отбора проб, предоставленным фондом “Товмасян”, противоэпидемические мероприятия в вооруженных силах будут проводиться более эффективно. Руководитель оборонного ведомства также поблагодарил участников панармянского онлайн-концерта, организованного благотворительным фондом “Товмасян”, и выразил надежду, что сотрудничество с фондом будет носить продолжительный характер.
Сегодня, 3 июля, благотворительный фонд “Товмасян” передал очередную партию средств  для отбора проб вооруженным силам РА. Фонд “Товмасян” уже предоставил министерству обороны 10.000 тестов COVID-19. Из средств, собранных в рамках мероприятия “Вместе мы можем”, более чем 25.200.000 драмов было предоставлено для их приобретения.
Все медицинские принадлежности, необходимые для отбора проб, были переданы военно-медицинскому управлению ВС, и этого достаточно для повторного тестирования призывников летнего призыва.
Председатель попечительского совета благотворительного фонда “Товмасян” подчеркнул, что этой миссией они стремятся содействовать предотвращению распространения инфекции среди призывников.