ՀՀ ՊՆ ՊԱՀՀ-ում տեղի է ունեցել գերատեսչական ակադեմիական վերապատրաստման դասընթացի ավարտական հանդիսավոր արարողությունը
13 Մարտի, 2020 17:32
Մարտի 13-ին ՀՀ ՊՆ պաշտպանական ազգային հետազոտական համալսարանում տեղի է ունեցել «Պետության ռազմական անվտանգություն» գերատեսչական ակադեմիական վերապատրաստման դասընթացի ավարտական հանդիսավոր արարողությունը, որին մասնակցել են ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը, պաշտպանության նախարարի տեղակալ Գաբրիել Բալայանը, ԶՈՒ ԳՇ պետի առաջին տեղակալ, դասընթացի քննական հանձնաժողովի նախագահ, գեներալ-լեյտենանտ Օնիկ Գասպարյանը, բարձրաստիճան սպաներ, դասընթացի ուսումնառողները, ՊԱՀՀ-ի ղեկավար և պրոֆեսորադասախոսական կազմը, հյուրեր:
«Պետության ռազմական անվտանգություն» գերատեսչական ակադեմիական վերապատրաստման դասընթացի ծրագիրը մշակվել է ՀՀ ՊՆ պաշտպանական ազգային հետազոտական համալսարանում՝ հաշվի առնելով ՀՀ ռազմական կրթության հայեցակարգի դրույթները, ռազմավարական մտածելակերպ ունեցող զինվորական առաջավարներ պատրաստելու ՀՀ ԶՈւ-ի կարիքները, ՀՀ-ում ռազմական գիտության զարգացման և սպայական կադրերի կրթության շարունակականության ապահովման անհրաժեշտությունը:
Դասընթացի ուսումնառողների ավարտական վկայագրերը հանձնել է ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը: Ուսման ընթացքում բարձր առաջադիմություն ցուցաբերած ուսումնառողները ստացել են գերազանցության վկայագրեր:

A graduation ceremony of the departmental academic training course was held at the National Defense Research University of the RA Ministry of Defense
13 March, 2020 17:32
On March 13, the graduation ceremony of the "State’s Military Security" departmental academic training course was held at the National Defense Research University of the Ministry of Defense of the Republic of Armenia which was attended by Minister of Defense of Armenia David Tonoyan, Deputy Minister of Defense Gabriel Balayan, First Deputy Chief of the General Staff of the Armed Forces, Chairman of the Inquiry Committee, Lieutenant-General Onik Gasparyan, high-ranking officers, trainees, management and faculty of the National Defense Research University.
The program of the "State’s Military Security" departmental academic training course was developed by the National Defense Research University taking into account the provisions of the RA military education concept, needs of the Armed Forces of Armenia in training military leaders with strategic thinking, necessity of the development of the military science in Armenia and continuity of the officers’ education.
Minister of Defense David Tonoyan handed the graduation certificates to the trainees. The trainees who showed high academic performance during the training course received the certificates of excellence.