ՀՀ ՊՆ ՊԱՀՀ-ում տեղի է ունեցել գերատեսչական ակադեմիական վերապատրաստման դասընթացի ավարտական հանդիսավոր արարողությունը
13 Մարտի, 2020 17:32
Մարտի 13-ին ՀՀ ՊՆ պաշտպանական ազգային հետազոտական համալսարանում տեղի է ունեցել «Պետության ռազմական անվտանգություն» գերատեսչական ակադեմիական վերապատրաստման դասընթացի ավարտական հանդիսավոր արարողությունը, որին մասնակցել են ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը, պաշտպանության նախարարի տեղակալ Գաբրիել Բալայանը, ԶՈՒ ԳՇ պետի առաջին տեղակալ, դասընթացի քննական հանձնաժողովի նախագահ, գեներալ-լեյտենանտ Օնիկ Գասպարյանը, բարձրաստիճան սպաներ, դասընթացի ուսումնառողները, ՊԱՀՀ-ի ղեկավար և պրոֆեսորադասախոսական կազմը, հյուրեր:
«Պետության ռազմական անվտանգություն» գերատեսչական ակադեմիական վերապատրաստման դասընթացի ծրագիրը մշակվել է ՀՀ ՊՆ պաշտպանական ազգային հետազոտական համալսարանում՝ հաշվի առնելով ՀՀ ռազմական կրթության հայեցակարգի դրույթները, ռազմավարական մտածելակերպ ունեցող զինվորական առաջավարներ պատրաստելու ՀՀ ԶՈւ-ի կարիքները, ՀՀ-ում ռազմական գիտության զարգացման և սպայական կադրերի կրթության շարունակականության ապահովման անհրաժեշտությունը:
Դասընթացի ուսումնառողների ավարտական վկայագրերը հանձնել է ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը: Ուսման ընթացքում բարձր առաջադիմություն ցուցաբերած ուսումնառողները ստացել են գերազանցության վկայագրեր:

В НОИУ МО РА прошла торжественная церемония окончания ведомственного академического курса переподготовки
13 Марта, 2020 17:32
13 марта в Национальном оборонно-исследовательском университете прошла торжественная церемония окончания ведомственных академических курсов переподготовки “Военная безопасность государства”, в которой приняли участие министр обороны РА Давид Тоноян, заместитель министра обороны Габриель Балаян, первый заместитель начальника ГШ ВС, председатель экзаменационной комиссии, генерал-лейтенант Оник Гаспарян, высокопоставленные офицеры, изучающие курс, руководитель НОИУ и профессорско-преподавательский состав, гости.
Программу ведомственного академического курса переподготовки “Военная безопасность государства” была разработана в Национальном оборонно-исследовательском университете МО РА – с учетом положений концепции военного образования РА, потребностей вооруженных сил РА в подготовке военачальников со стратегическим мышлением, необходимость обеспечения непрерывности развития военной науки в РА и образования офицерских кадров.
Министр обороны РА Давид Тоноян вручил обучающимся свидетельство об окончании курсов. Показавшие высокую успеваемость во время учебы получили сертификаты отличия.