Դավիթ Տոնոյանն ընդունել է ՀՀ-ում ՌԴ դեսպանին
2 Մարտի, 2020 18:07Մարտի 2-ին ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում տեղի է ունեցել պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանի հանդիպումը ՀՀ-ում ՌԴ արտակարգ և լիազոր դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինի հետ:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Հայրենական մեծ պատերազմում տարած հաղթանակի 75-ամյա հոբելյանին նվիրված՝ 2020թ.-ին նախատեսված համատեղ միջոցառումների ցանկը և իրականացման եղանակները, հայ-ռուսական ռազմավարական գործընկերության հետագա զարգացման ուղիները, տարածաշրջանային անվտանգության խնդիրներ, Սիրիայում տիրող իրավիճակը, ինչպես նաև երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցեր:

Давид Тоноян принял посла РФ в РА
2 Марта, 2020 18:072 марта в административном комплексе МО РА прошла встреча министра обороны Давида Тонояна с чрезвычайным и полномочным послом РФ в РА Сергеем Копыркиным.
В ходе встречи был обсужден перечень и пути реализации совместных мероприятий, посвященных 75-летию победы в Великой отечественной войне, запланированных на 2020г., дальнейшие пути развития армяно-российского стратегического партнерства, проблемы региональной безопасности, ситуацию в Сирии, а также другие вопросы, представляющие двусторонний интерес.