6 Փետրվարի, 2020 19:17Փետրվարի 6-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանն ընդունել է հունվարի 30-ին ՊԲ N զորամասում մահացած ժամկետային զինծառայող Վահրամ Ավագյանի հարազատներին։
Պաշտպանության նախարարը մահացածի հարազատներին ևս մեկ անգամ իր ցավակցությունն է հայտնել և վերահաստատել, որ իր իրավասությունների շրջանակներում հետևողական է լինելու դեպքի բոլոր մանրամասների բացահայտման հարցում։ Դավիթ Տոնոյանը Վահրամ Ավագյանի հարազատներին տեղեկացրել է Պաշտպանության բանակում ձեռնարկված կարգապահական միջոցների, այդ թվում՝ մի շարք պաշտոնատար անձանց զբաղեցրած պաշտոններից ազատումների մասին։ Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը նաև ընդգծել է, որ ՊՆ-ն իր լիազորությունների շրջանակներում աջակցելու է նախաքննության օբյեկտիվ իրականացման գործընթացին։

Министр обороны РА принял родственников погибшего военнослужащего
6 Февраля, 2020 19:176 февраля министр обороны РА Давид Тоноян принял родственников погибшего 30 января в воинской части N АО военнослужащего срочной службы Ваграма Авагяна.
Министр обороны еще раз выразил соболезнования родным погибшего военнослужащего и подтвердил, что он в рамках своих полномочий будет последовательным в вопросе раскрытия всех деталей проишествия. Давид Тоноян проинформировал родных Ваграма Авагяна о предпринятых в Армии обороны дисциплинарных мерах, в том числе об увольнении ряда должностных лиц. Руководитель оборонного ведомства также подчеркнул, что МО в рамках своих полномочий будет способствовать процессу объективного проведения предварительного расследования.