6 Փետրվարի, 2020 19:17Փետրվարի 6-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանն ընդունել է հունվարի 30-ին ՊԲ N զորամասում մահացած ժամկետային զինծառայող Վահրամ Ավագյանի հարազատներին։
Պաշտպանության նախարարը մահացածի հարազատներին ևս մեկ անգամ իր ցավակցությունն է հայտնել և վերահաստատել, որ իր իրավասությունների շրջանակներում հետևողական է լինելու դեպքի բոլոր մանրամասների բացահայտման հարցում։ Դավիթ Տոնոյանը Վահրամ Ավագյանի հարազատներին տեղեկացրել է Պաշտպանության բանակում ձեռնարկված կարգապահական միջոցների, այդ թվում՝ մի շարք պաշտոնատար անձանց զբաղեցրած պաշտոններից ազատումների մասին։ Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը նաև ընդգծել է, որ ՊՆ-ն իր լիազորությունների շրջանակներում աջակցելու է նախաքննության օբյեկտիվ իրականացման գործընթացին։

The Minister of Defense of the Republic of Armenia received the relatives of the deceased serviceman
6 February, 2020 19:17On February 6, Minister of Defense of Armenia David Tonoyan received the relatives of serviceman Vahram Avagyan, who died on January 30 in the N military unit of the Defense Army.
The Minister of Defense once again expressed his condolences to the relatives of the deceased serviceman and reaffirmed that he would be consistent in revealing all the details of the incident within the scope of his powers. David Tonoyan informed Vahram Avagyan's relatives that the Defense Army applied disciplinary measures and dismissed several officials from their posts. He also emphasized that the Ministry of Defense would support the objective preliminary investigation within the scope of its powers.