25 Հունվարի, 2020 19:11Հունվարի 21-ից 24-ը ՀՀ ԶՈՒ պատրաստության գլխավոր վարչության ֆիզիկական պատրաստության և սպորտի վարչությունում անցկացվել է ՀՀ ՊՆ կենտրոնական մարզական խորհրդի նիստը:
Նիստի ընթացքում ամփոփվել են 2019թ. ուսումնական տարվա ֆիզիկական պատրաստության և մարզական միջոցառումների արդյունքները, քննարկվել դասային որակավորման, ռազմամարզական դասակարգման, մարզական և մրցավարական կարգերի ու կոչումների շնորհման գործընթացների կազմակերպման խնդիրներն ու դրանց լուծման ուղղությունները, 2020թ.-ին պլանավորված ֆիզիկական պատրաստության և մարզական միջոցառումների կանոնակարգերն ու զինված ուժերում մարզական կառույցների հաշվառման, շահագործման, արդիականացման խնդիրներ, կազմակերպչական այլ հարցեր: Քննարկվել են նաև ֆիզիկական պատրաստության նոր ձեռնարկի առանձնահատկություններն ու կատարված փոփոխությունները:

The meeting of the Central Sports Council of the RA MoD was held
From January 21 to 24, the meeting of the Central Sports Council of the RA MoD was held in the Department of Physical Training and Sports of the Department of Military Preparedness.
During the meeting, the results of the physical training and sporting activities of the 2019 academic year were summarized, the issues related to the organization of the processes of class qualification, military sports classification, regulations for physical training and sporting activities scheduled for 2020 and issues related to the registration, operation, modernization of the sports institutions, other organizational issues were discussed. The peculiarities of the new guide on physical training and changes made were also discussed.