10 Սեպտեմբերի, 2019 18:00Սեպտեմբերի 10-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանն ընդունել է ՀՀ-ում Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների արտակարգ և լիազոր դեսպան Ն.Գ. տիկին Լին Թրեյսիին, ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանությունում առաքելության ղեկավարի նորանշանակ տեղակալ Քրիստոֆեր Սմիթին և նորանշանակ ռազմական կցորդ, գնդապետ Սքոթ Մաքսվելին:
Նախարար Տոնոյանը շնորհավորել է պարոն Սմիթին և գնդապետ Մաքսվելին Հայաստանում առաքելությունները ստանձնելու կապակցությամբ և մաղթել է նորանոր ձեռքբերումներ Հայաստանում մասնագիտական գործունեության ընթացքում։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են պաշտպանության ոլորտում հայ-ամերիկյան երկկողմ համագործակցությանն առնչվող և փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցեր:

Прием в административном комплексе РА
10 сентября министр обороны Давит Тоноян принял Чрезвычайного и Полномочного посла Соединенных Штатов Америки в РА Ее Превосходительство госпожу Линн Трейси, новоназначенного заместителя главы миссии в посольстве США Кристофера Смита и новоназначенного военного атташе полковника Скотта Максвелла.
Министр Тоноян поздравил г-на Смита и полковника Максвелла с назначением и пожелал им новых достижений в профессиональной деятельности в Армении.
Стороны обсудили вопросы двустороннего сотрудничества в области обороны и представляющие взаимный интерес другие вопросы.