ՀՀ պաշտպանության նախարարի գլխավորած պատվիրակությունը մասնակցում է միջազգային ռազմատեխնիկական համաժողովին
25 Հունիսի, 2019 09:44
ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանի գլխավորած պատվիրակությունը հունիսի 24-ին մեկնել է Ռուսաստանի Դաշնություն, որտեղ հունիսի 25-ից 30-ը, Մոսկվայի մարզի Կուբինկա քաղաքում անցկացվելու է «Արմիա-2019» միջազգային ռազմատեխնիկական համաժողովը։ Դավիթ Տոնոյանը մասնակցելու է համաժողովի հանդիսավոր բացման արարողությանը և ցուցահանդեսին:
Այցի շրջանակում, այսօր, հունիսի 25-ին, ծրագրված են ՀՀ պաշտպանության նախարարի հանդիպումները ռազմարդյունաբերական մի շարք ձեռնարկությունների ղեկավարների հետ:
Ռազմական տեխնիկայի և սպառազինության ցուցահանդես կայցելեն նաև ՀՀ զինված ուժերի ստորաբաժանումների ներկայացուցիչներ:
Միջազգային ցուցահանդեսի հարթակներում ներկայացված են Հայաստանի Հանրապետության ռազմարդյունաբերության համալիրի արտադրության ցուցանմուշներ:

Делегация во главе с министром обороны РА принимает участие в Международном военно-техническом форуме
25 Июня, 2019 09:44
Делегация во главе с министром обороны РА Давитом Тонояном 24 июня выехала в Российскую Федерацию, где с 25 по 30 июня в городе Кубинка Московской области пройдет Международный военно-технический форум “Армия – 2019”. Давит Тоноян примет участие в торжественной церемонии открытия форума и выставки.
В рамках визита, 25 июня запланированы встречи министра обороны РА с руководителями ряда военно-промышленных предприятий.
:Выставку военной техники и вооружения посетят также и другие представители подразделений вооруженных сил РА.
На международной выставке представлены экспонаты производства военно-промышленного комплекса Республики Армения.