24 Մայիսի, 2019 15:45
Հայաստանի Հանրապետւթյան պաշտպանության նախարարությունը հայտարարում է, որ ԶՈՒ բոլոր պարտադիր ժամկետային զինծառայողները, այդ թվում նաև Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի որդին՝ Աշոտ Փաշինյանը, զինվորական ծառայության ընթացքում պարբերաբար, իրենց ստորաբաժանումների կազմով, նախօրոք հաստատված ուսումնական պլանի համաձայն, տեղափոխվում են այլ, մասնավորապես՝ ուսումնական զորամասեր՝ ուսումնական գործընթացի կազմակերպման նպատակով:
Որպես կանոն՝ բոլոր տեղաշարժերը կատարվում են հաստիքային ստորաբաժանման կազմով, կարճաժամկետ են և սահմանափակվում են կոնկրետ միջոցառման ավարտով: Նշված կարգը վերաբերում է բոլոր զինծառայողներին։
Պաշտպանության նախարարությունը վերստին հորդորում է զերծ մնալ ապատեղեկատվության տարածումից, առավել ևս՝ չճշտված, կամ ակնհայտ կեղծիք պարունակող լուրերն օգտագործել ներքաղաքական նպատակներով։ Միևնույն ժամանակ՝ ևս մեկ անգամ կոչ ենք անում զինված ուժերին վերաբերող ցանկացած տեղեկատվություն ճշտել ՊՆ համապատասխան ծառայությունից։

24 Мая, 2019 15:45Министерство обороны Республики Армения заявляет, что все военнослужащие обязательной срочной службы ВС, включая сына премьер-министра Никола Пашиняна Ашота Пашиняна, во время службы в армии в составе своих подразделений, в соответствии с предварительно утвержденным учебным планом, переводятся в другие, в частности, учебные войсковые части для организации учебного процесса.
Как правило, все передвижения выполняются в составе штатного подразделения, на короткий срок и ограничиваются окончанием конкретного мероприятия.
Указанный порядок распространяется на всех военнослужащих. Министерство обороны вновь призывает воздерживаться от распространения дезинформации, особенно использовать неуточненную, содержащую заведомо ложные данные информацию во внутриполитических целях.
В то же время мы призываем еще раз уточнять любую информацию в соответствующей службе министерства обороны.