18 Հունվարի, 2019 12:05
Հունվարի 14-ից 18-ը Հայաստանի Հանրապետությունում էր Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության «Բեյջինգ Դեֆենս» ընկերության պատվիրակությունը` հայ-չինական ռազմատեխնիկական համագործակցության հարցերի քննարկման նպատակով:
Այցի շրջանակում կայացել են չինական պատվիրակության հանդիպումները ՀՀ ՊՆ պաշտպանական քաղաքականության և ԶՈՒ ինժեներական զորքերի վարչության պետերի, Ռազմարդյունաբերական կոմիտեի նախագահի հետ:
Պատվիրակությանն ընդունել է նաև ՀՀ պաշտպանության նախարարի տեղակալ Մ. Ղամբարյանը: Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են «Բեյջինգ Դեֆենս» ընկերության` խաղաղապահ ուժերի ինժեներական ստորաբաժանումների համապատասխան հանդերձավորման, ինքնաշեն պայթուցիկ սարքերի հայտնաբերման և վնասազերծման սարքերի մատակարարման հնարավորությունները:
ՉԺՀ պատվիրակությունն այցելել է նաև «Հումանիտար ականազերծման և փորձագիտական կենտրոն» ՊՈԱԿ և ԶՈՒ խաղաղապահ ուժերի բրիգադ:

18 January, 2019 12:05
A delegation of China's Beijing Defense company was paying a visit to Armenia on 14-18 January to discuss military-technical cooperation between Armenia and China.
The Chinese delegation met with the heads of the Defence Ministry's Defence Policy and Armed Forces’ Engineering Troops departments, as well as with the chairman of the Military Industry Committee.
The delegation also met with Deputy Defence Minister M. Ghambaryan. During the meeting, the parties discussed the possibilities of supplying by the Beijing Defense of appropriate uniform equipment and devices for detection of makeshift explosives.
The Chinese delegation also visited the Humanitarian Mine Clearance and Test Centre and the peacekeeping brigade.