Շարունակվում է ՀՀ պաշտպանության նախարարի պաշտոնակատարի այցը Աֆղանստան
Աշխատանքային այցով Աֆղանստանում գտնվող ՀՀ պաշտպանության նախարարի պաշտոնակատար Դավիթ Տոնոյանը նոյեմբերի 20-ին Քաբուլում հանդիպել է Աֆղանստանում «Վճռական աջակցություն» առաքելության զորքերի փոխհրամանատար, գեներալ Սալվատորե Քամփորելիի հետ։
Իտալացի գեներալը Դավիթ Տոնոյանին մանրամասն ներկայացրել է օպերատիվ իրավիճակը, խաղաղապահների ծառայության առանձնահատկությունները, խաղաղապահ զորքերի սպազինությունը և տեխնիկական հագեցվածությունը։
Սալվատորե Քոմփորելին շնորհակալություն է հայտնել Աֆղանստանում «Վճռական աջակցություն» խաղաղապահ առաքելությանը մասնակցող հայ սպաների և զինվորների ծառայության համար, որոնք, ըստ գեներալի, աչքի են ընկնում բարձր կարգապահությամբ, նախաձեռնողականությամբ և պատրաստվածությամբ։

Продолжается визит и.о. министра обороны РА в Афганистан
Исполняющий обязанности министра обороны РА Давит Тоноян, находящийся в Афганистане с рабочим визитом, встретился 20 ноября в Кабуле с заместителем командующего войсками миссии «Решительная поддержка» в Афганистане генералом Сальваторе Кампорелли.
Итальянский генерал представил Давиту Тонояну в деталях оперативную ситуацию, особенности службы миротворцев, вооружение и техническую оснащенность миротворческих войск.
Сальваторе Кампорелли поблагодарил за службу армянских офицеров и солдат, участвующих в миссии «Решительная поддержка», которые, по словам генерала, отличаются высокой дисциплинированностью, инициативностью и подготовкой.